22 жовтня 2018, понеділок

Велика війна. Якщо Путін піде в атаку

4 коментувати
Велика війна. Якщо Путін піде в атаку

У відносинах Росії та України навряд чи відбудуться якісь кардинальні зміни в 2018 році

Російські війська не посунуться назад, а українські війська не почнуть приєднання або повернення Донбасу. Істотний рух швидше принесе авторам більше негативу, ніж позитиву. Якщо Путін піде в атаку, він отримає ще один цикл санкцій, ослаблення внутрішньополітичних позицій. Другий раз в одну річку увійти не можна – вторинне приєднання Донбасу російське населення не потішить. Якщо Порошенко піде в атаку, то він не отримає підтримку Заходу – будуть тільки жертви і труднощі з фінансуванням.

Ні Путіну, ні Порошенку йти на серйозні операції нецікаво. Буде обмін взаємними звинуваченнями, будуть обстріли через лінію поділу, будуть терористичні акти і диверсії – все що завгодно. Але великий війни не буде, тому що вона не потрібна ні того, ні іншого в їх ситуації.

Ні Путіну, ні Порошенку йти на серйозні операції нецікаво

Інтерес Путіна полягає в тому, щоб Захід і весь світ сприйняли змінену політичну ситуацію з приєднанням Криму і підвішеним статусом Донбасу як норму. І повернулися на цьому тлі до того, що раніше називалося business as usual.

Путіну просто вже робити нічого. Він сидить і чекає, поки Захід примириться з цією ситуацією. А виходячи з того, що Заходу потрібна російська нафта і ще що-небудь, їм зручно вести політику business as usual. Україна теж пересидить-перетерпить – нічого з нею не станеться. І Донбас, напевно, і далі буде в такому підвішеному стані як Республіка Північного Кіпру або Нагірний Карабах. Природно, що ніколи керівництво постраждалої країни не визнає цього факту, і агресивна країна, яка приєднала собі шматок, не поступиться. Питання в тому, коли і як Путін буде цю справу перетравлювати – поки йому нелегко, адже ресурсів не вистачає.

Що стосується місії Волкера-Суркова. Хто такий тепер Сурков? Після того, як він разом з Волкером вибудовував систему відносин, спираючись на підписантів Мінських угод Плотницького та Захарченка, раптом виявляється, що Сурков взагалі не контролює ситуацію. Раптом виявляється, що Плотницкий, всенародно обраний, втілювач демократії і все таке, пішов, коли якісь силовики дали йому стусана. І хто тепер керує ЛНР? З ким тепер домовлятися? І взагалі, який вид тепер у Суркова, якого навіть ніхто не проінформував про те, що відбувається?

По апаратних позиціях Суркова завдано серйозного фундаментального удару. Уявіть себе на місці Волкера: який сенс обговорювати реальні кроки з Сурковим, якщо ситуацію контролює не він, а якісь невідомі люди чи то з Луб'янки, чи то з Яснева. У всякому разі – не з адміністрації президента.

Так, Сурков і Волкер зустрічатимуться. Волкер ставитиме Суркову неприємні запитання, а той знайде, що відповісти. І ситуація буде мляво перебігати. Зрозуміло, що через брак ресурсів Москва не хоче забирати собі ЛНР і ДНР, але підписувати угоду про повернення їх Україні вона теж не стане.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.