Сирія: глибоке занурення

3 коментувати
Вихід з Сирії або поразка Асада означає для Росії втрату обличчя, що неприйнятно з точки зору Путіна

Без підтримки російських сил армія сирійського президента Башара Асада виявилася недієздатною. Якщо їм і вдається щось самотужки захопити, то втримати – навряд чи. Відповідно, російські збройні сили в Сирії надовго. Росія все глибше занурюється в близькосхідний конфлікт.

Співпраця зі Сполученими Штатами і західною коаліцією не складається, оскільки цілі різні. Америка намагалася не сильно втручатися в сирійський конфлікт, однак їй це погано вдається. Мабуть, ми входимо у стадію гібридної війни, коли прямих зіткнень між Росією і Штатами немає, але підтримувані ними сили воюють між собою. Ситуація рухатиметься в бік ескалації і безвиході.

Не зрозуміло, як вийти звідти? Вихід із Сирії або поразка Асада означає для Росії втрату обличчя, що неприйнятно з точки зору Путіна. Розбите вщент Алеппо сприйматиметься в Москві як перемога, але територія, яку контролюють війська Асада, все одно залишиться досить обмеженою.

Розбите вщент Алеппо сприйматиметься в Москві як перемога

Розмови про розширення санкцій проти Росії на Заході – це, на мою думку, форма тиску на російське керівництво, спроба сформувати позиції для дипломатичних торгів. Оголошувати нові санкції поки що зарано: немає остаточної впевненості в тому, що російська сторона повністю недоговороздатна. Санкції запроваджуються тоді, коли зрозуміло, що всі інші засоби переконання вичерпані. Санкції добрі як інструмент залякування, після запровадження користі від них менше.

Таким чином, розмови про додаткові санкції – це поки форма страшилок. Максимум, що може статися – кілька десятків людей піддадуть персональним санкціям, про масштабні секторальні санкції мова поки не йде.

У Сирії так чи інакше продовжиться громадянська війна. Поки в Росії намагаються отримати хоча б символічне підтвердження своєї впливовості – а цього можна домогтися, захопивши Алеппо – Сполучені Штати працюватимуть під Мосулом і розширюватимуть зону впливу своїх союзників – нехай це будуть курди, Туреччина чи сирійська опозиція. Ситуація загострюватиметься.

Спрогнозувати розвиток подій у деталях складно, однак точно можна сказати, що лаврів російська військова машина там не здобуде.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.