Росія: ще один крок назад

19 коментувати
Росія: ще один крок назад
В цілому все навколо відмінно. Заповітам дідів і батьків, як і раніше вірні. Тільки все ж таки трохи серцю тривожно у грудях: чи не перебір з кількісними змінами?

Коли я був маленький, у мене теж була бабуся. І ще у двохсот моїх однокурсників. Її звали доцент Баруліна, вона нам розповідала казки про історію КПРС. І страшні повісті про заперечення заперечення, перехід кількісних змін у якісні. Ми слухали, трясучись від солодкого жаху: виявляється, вченим неможливо бути, не оволодівши ленінською діалектикою. Тобто Михайло Васильович Ломоносов (імені якого був наш Університет) — не вчений. Не кажучи вже про Норберта Вінера (був такий тренер з художньої кібернетики) та цілого щабля нобеліатів, які ніколи не чули про діамат.

Я це до чого. Щось в одиницю часу стало забагато кількісних змін. Півсотні (боюся, вже більше) шановних співвітчизників опочили від бояришного скломоя. 39 військових покалічилися (боюся, деякі до смерті) під час жорсткої посадки в Якутії. Раніше такі речі називалося катастрофою, але діалектика вдосконалюється — і термінологія разом з нею. У Сирії вбили комбата С. Санчирова. У Туреччині посла РФ А. Карлова.

Сумно. Але для них хоча б існує таке поняття, як професійний ризик. А ті 224 співвітчизника з А-321, що 31 жовтня минулого року підірвані у відповідь на вторгнення в Сирію — це як? Тоді майстри діалектики дуже довго і переконливо, з цифрами і фактами в руках, розповідали нам про зношеність двигуна, косо приварений хвіст, що екіпаж відмовлявся летіти, а потім запитував аварійну посадку... загалом, в їх звичайному стилі. Не можуть же вони прямо сказати, що півень, що уявив себе орлом, поліз вершити долі людства, не подбавши про елементарну безпеку співгромадян. Теж звичайний стиль.

Півень, що уявив себе орлом, поліз вершити долі людства, не подбавши про елементарну безпеку співгромадян

Представник МЗС М. Захарова справедливо назвала вбивство посла терактом і пообіцяла, що винні не уникнуть покарання. Тобто помідорами цей покійний Мавлют Алтинташ не відбудеться. Сувора депутат ГД В. Ярова зажадала порушити кримінальну справу. І порушили! Навальний тепер точно не відкрутиться. Дивно, що зберігає мовчання один з найбільш шанованих наших діалектиків Р. Зюганов. Можливо, перебирає чернетки, шліфує формулювання. У 2012 році він відгукнувся на вбивство К. Стівенса з істинно християнським співчуттям: «Американського посла в Лівії розстріляли, як останню собаку. Це був головний спеціаліст з лівійської "революції". Він отримав те, що посіяв». В цих коротких, але змістовних рядках дійсно є щось близьке до нинішньої ситуації. Хоча за тов. Сталіна говорили інакше: «розстріляти, як скажених собак». Бачите, не минуло 80 років, а більшовики з притаманною їм тягою до новизни вже пом'якшили риторику. Діалектика!

На жаль, на цьому кількісні зміни не закінчуються. На Світлодарській дузі поранених з обох сторін розвозять десятками. Вбитих, слава богу, менше — але теж вистачає. Поки там з'ясовують, хто першим почав захищати «русский мир» на території суміжної держави, на хвилину схилимо голову перед пам'яттю ще двох бойових літаків з плавзасобу «Кузьмич». Які злетіти злетіли, а сісти, на жаль, не вийшло. Слава богу (ще раз!), обійшлося без бойових контактів, і обидва пілоти, здається, живі. А ну як там би ще й стріляли?!

Зате в Чечні порядок. Пан Кадиров в черговий раз знайшов і знову знищив останню групу шайтанів у місті Грозному. На жаль, при цьому були поранені і вбиті кілька поліцейських. З яких, втім, ніхто не постраждав — відповідно до законів діалектики.

Паралельно повідомляють, що на виплати всім пенсіонерам обіцяних 5 тисяч грошей тимчасово не вистачає; материнський капітал теж індексувати не будуть; пішов вже 25-й місяць поспіль, як падають реальні доходи населення. Мікро-срібне весілля! Падіння склало 16 відсотків. Дрібниці, попереду залишилося ще цілих 84. Приблизно стільки ж відсотків співгромадян схвалюють діяльність президента В. В. Путіна і вважають, що справи в країні йдуть у правильному напрямку.

Все вірно. Ви, головне, тримайтеся там. На святковому столі — імпортозамінні продукти. На трибуні Мавзолею — плоди землеробства і тваринництва. Настоянка глоду замість гарячого саке (але треба знати міру!). Коктейль «сльоза комсомолки» — як знак повернення до витоків. Доброго всім здоров'я і гарного настрою! А гроші — що? Коли-небудь обов'язково будуть. Ну, в гіршому випадку — ні. Зате нещодавно ми знову не віддали Москви французу! Заморозили бідолаху на підступах до МКАД, біля райради у Філях. А дідька лисого було сідати в наше партизанське таксі.

Так що в цілому все навколо відмінно. Заповітам дідів і батьків, як і раніше вірні. Тільки все ж таки трохи серцю тривожно у грудях: чи не перебір з кількісними змінами? У минулий цикл ми з вічно молодими дідівськими заповітами розвивалися не в приклад згуртовано і поступово. Впевнено дивилися у майбутнє — з визначального року п'ятирічки у вирішальний. (Або навпаки? Хто тепер згадає..) А потім раптом накопичені кількісні зміни я-а-а-а-к пішли перетворюватися на якісні — мало нікому не здалося.

Ось і сьогодні — Сирія як Афганістан, Україна як Чехословаччина... Від перемоги до перемоги. Ох, забагато... Або нічого, в самий раз? Можна навіть ще газку додати: Освенцим з хірургами в шкіряних штанях ще нескоро. Там, за поворотом.

Коротше, у нас з Маргаритою Симонян, виявляється, багато спільного: по-перше, соціальний оптимізм. По-друге, вона теж колись була маленькою. І у неї напевно теж була бабуся — як у кожної дівчинки в нашій радянській країні. Троє їх сусідів померли від алкогольного сурогату, ще двоє по п'яні повісилися. В трамваї, на зупинці і просто на вулиці онаністи (явно занедбані в морально стійкому СРСР з педофільської гейропи) весь час норовили показати їй піпіську. Двічі їй стріляли в голову, але потрапили тільки один раз. І нічого, все нормально! Звичайне щасливе радянське дитинство — спасибі тов. Сталіну. Разом з усім радянським народом вона твердо йшла від звершення до звершення. Чимось нагадуючи Зою Космодем'янську, Валентину Терешкову, Анку-кулеметницю і Н.К. Крупську — у найвищому сенсі цього слова.

І в підсумку зросла ось такою розумною, сміливою, прямою. Всім на радість. Як запашна біла троянда, мамою клянусь. Не те що ви, ботаніки смердючі, які життя не бачили. І зробила таке ж розумне і пахуче телебачення. З відкритим серцем, не маючи на Батьківщину образ. Береже традиції, безкорисливо служить Вітчизні в особі вертикального керівництва. Прям як Микита Сергійович Михалков або Христина Потупчик, яку аналогічне світле почуття перетворило з сільського задрипанця на столичну принцесу з сумкою, повною п'ятитисячних купюр.

Всі вони трепетно люблять Росію і нікому не дозволять на неї обмовляти. Це викликає щире розчулення і захоплення. Поряд із зрозумілими побоюваннями.

Не знаю, як вам, а на мій скромний смак щось знову забагато стало діалектиків. Таких же глибоких, яскравих, наступальних, як наша покійна бабуся-доцент. Стоять плечем до плеча — не дихнути і не сховатись.

Ну що ж. Все за планом. Зроблено черговий чималий крок на непростому шляху назад. Подоланий ще одна неабиякий щабель на нелегких сходах вниз. З Новим роком, товариші! Зі старим щастям.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Більше поглядів тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.