Путіну пора поспішати

8 коментувати
Путіну пора поспішати
Там, де Кремль піднімає ставки, Захід теж піднімає ставки

«Панове, а чи не знімете ви санкції з Росії?» - такий був головний меседж промови прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва на Мюнхенській конференції з безпеки в цьому році. Путін відправив його до столиці Баварії замість себе, бо сам просити ні про що не хотів - ніяково, так і обличчя втратить.

Захід абсолютно марно переживає з приводу застережень російського прем'єра про скочування «у часи холодної війни». По-перше, ніякої холодної війни немає. Якщо буде, це стане катастрофою для самої Росії – навіть Радянський Союз зламав шию на цій війні. По-друге, промова Медведєва беззмістовна. Вона намагається вирішити відразу два завдання: з одного боку, вимагати від Заходу допомоги (щоб вони зняли санкції і відновили торгівлю), з іншого – пригрозити їм другою холодною війною. Щоправда, Заходу це нічим особливим не загрожує – першу він виграв, причому за обопільним визнанням. Другу теж виграє, тільки швидше.

Таким чином, промова Медведєва мені здається досить слабкою. Вона могла подіяти лише на ту частину західного істеблішменту, яка і без того прагнула до відновлення відносин з Росією. У них бізнес з РФ або, наприклад, якісь особисті симпатії до Путіна. Можливо, Медведєв своєю промовою їх підбадьорив, артикулював їхні думки та очікування, але не «розворушив» людей з іншого табору, не перетягнув їх на свою сторону.

Путін вірить тільки в гроші і силу

Його виступ був внутрішньо суперечливим: з одного боку, «ви нас не ображайте», а з іншого – «інакше ми вас образимо». Приїхав просити зняти санкції (природно, розповідаючи при цьому, що вони неефективні і псують міжнародний клімат), і звів до того, що ви, мовляв, довели світ до холодної війни.

Путін також не виправдав очікувань Заходу щодо того, що Мюнхенська конференція, можливо, допоможе припинити кровопролиття в Сирії. Він вірить тільки в гроші і в силу. Він бомбардує Сирію, тому що чим більше бомблять, тим більше біженців у Європі. Це, за ідеєю, повинно підштовхнути Ангелу Меркель та інших західних лідерів піти на переговори з Москвою для встановлення миру в Сирії.

Багато хто дійсно дотримуються подібної точки зору. Однак, крім податливих і ситих європейців, є неподатливі американці, турки та інші регіональні держави Близького Сходу. Вони розуміють, що Путін нагнітає обстановку в Сирії для того, щоб сформувати переговорну позицію: я буду бомбити сирійців до того часу, поки ви не пристанете на мої умови, і тільки потім, може, зупинюся.

У подібній ситуації частина людей на Заході говорять, що потрібно йти з Росією на переговори. Але це не говорять політики – це кажуть журналісти, моралісти і т. д. Ні тим, ні іншим не можна вірити. Ні Захід, ні Туреччина, ні Саудівська Аравія не готові відступати. Навпаки, вони хочуть й ІДІЛ задавити, і підтримати антиасадівську опозицію. І єдине, чим Путін може тиснути на Захід – це організація великих цивільних втрат або захоплення нафтової інфраструктури в зоні конфлікту.

Захід це розуміє, тому там, де Путін піднімає ставки, він теж піднімає ставки: ви поставили літак – ми поставили літак, ви поставили протиракетний комплекс – і ми поставимо протиракетний комплекс. І почекаємо, поспішати нікуди. Це Путіну потрібно поспішати, тому що у нього криза і  фінанси, які швидко розвалюються.

Якщо він ще зчепиться з Туреччиною, вплутається в наземну операцію – це буде для нього катастрофа. Запасу міцності і без того небагато, а в умовах війни ще менше – близько восьми місяців. Як тільки пройдуть вибори, так відразу це все і станеться.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.