Путін може пошкодувати про Трампа-президента

16 коментувати
Трамп досить швидко дасть зрозуміти російському президенту, де його місце

Чому Трамп подобається Путіну? Тому що вони близькі один одному за психологічним типом «крутого пацана». Путін таких розуміє. Сільвіо Берлусконі приблизно такий самий, Марін Ле Пен така сама – це люди, які легко і невимушено маніпулюють громадською думкою, а також сміливо порушують правила пристойності, чим створюють відчуття, ніби вони сильні.

В деякому сенсі вони дійсно сильні, але при цьому занадто очевидно відморожені, тобто, люди, які не дотримуються усталених правил, а намагаються побудувати свої. Путін приблизно так само уявляє себе з боку: весь світ він сприймає як гру, в якій він же всіх і обігрує завдяки своїм несподіваним крокам, часом непристойним і незаконним.

Стратегія Трампа – починаючи з його рудого волосся, і закінчуючи риторикою, яка нагадує Володимира Вольфовича Жириновського – розрахована саме на це. Такого роду блазні розраховують, що вони виходять за рамки загальноприйнятих правил, і тому викликають симпатію у людей, які втомилися жити в щасливому, буржуазному, зарегульованому світі. Америка надто довго жила дуже щасливо. Тепер їй хочеться чого-небудь гостренького.

Трамп це гостреньке і представляє. Точно так само  Жириновський з його абсолютно божевільною риторикою набрав у 1993 році 23% голосів виборців, хоча соціологи пророкували йому не більше 7-8%. Він був свіжий і вгадував, що хочуть від нього почути. Жириновський вкрай раціональний і прагматичний, коли справа стосується серйозних справ та інтересів, але коли говорить з виборцями – включається "пургамет", йде завірюха, яка до дійсності не має ніякого відношення, але натомість змушує електорат відчувати захват від того, який він крутий мужик.

Трамп до виборів і Трамп після виборів – це дві абсолютно різних людини

Це ж стосується і Трампа. Ймовірність його перемоги,все ж, не така вже й велика, однак виключати такої можливості не варто. Особисто я не думаю, що він стане президентом. Але навіть якщо і стане, то почне провадити абсолютно раціональну політику. Не такий він вже парубок, яким прикидається – це лише вдалий імідж. Для Путіна потенційне президентство Трампа буде набагато жорсткішим, ніж йому здається.

Трамп буде сприймати себе лідером світу. Коли (і якщо) він отримає під свій контроль реальні американські ресурси, які не піддаються обліку – військові, політичні та інформаційні – він цілком може розвернутися на 180 градусів і почати жорсткий пресинг путінської Росії.

З боку видається, що такі люди як Трамп здаються Путіну близькими і зрозумілими. Але коли справа стосується реальних інтересів, Трамп досить швидко і жорстко дасть зрозуміти Путіну, де його місце, у порівнянні зі Сполученими Штатами.

Тому розслаблятися не варто. Раціональна складова цієї гри полягає в тому, що і Путін, і його команда чудово розуміють, що Трамп небезпечний для США. А все, що небезпечно для США, викликає лише радість та позитивні очікування у колективного Путіна. Тому вони, напевно, хотіли б, щоб Трамп переміг.

Америка, тим часом, надто довго жила на дієті протестантської етики і нудній ідеї про те, що «працюй-працюй і тобі воздасться». Тепер це викликає в американців якесь роздратування. Люди хочуть якоїсь новизни. Можливо, на цій хвилі Трамп і в'їде в Білий дім. Але, думаю, отут його відчайдушність зникне - він опиниться в жорстких рамках інтересів американських політичних і бізнес-еліт. Його швидко візьмуть в роботу та змусять робити те, що в інтересах Америки.

Трамп до виборів і Трамп після виборів – це дві абсолютно різних людини.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.