Проект «Новоросія». Новий план Путіна

30 коментувати
Кремль намагається не просто заморозити конфлікт у Донбасі, але й легалізувати його

Після тривалого періоду відносного затишшя в Донбасі знову неспокійно. Наростають обстріли - причому з застосуванням важких озброєнь, заборонених Мінськими угодами, - знову з'являються поранені, а на деяких ділянках відбуваються спроби наступу. Це називається прикордонними провокаціями. Думаю, ні в кого немає сумнівів, що на такі дії деенерівці наважилися не самі, а за погодженням з Кремлем.

Кремль намагається, по-перше, спростувати поширену думку про те, що «Донбас зливають». Для цього потрібно показати, що процес триває. По-друге, він робить чергову спробу натиснути на західних партнерів. Кремль хоче створити для них максимальну кількість незручностей, і таким чином сформувати для себе зручну переговорну позицію. Чим більше я вам створюю незручностей, тим більшими будуть відступні – така їхня логіка.

З точки зору Володимира Путіна, одна з таких незручностей – це Сирія, друга – схід України. І в першому, і в другому випадку Путін демонструє можливість контролювати ситуацію: захоче - дров підкине, захоче – охолодить.

Щоправда, на Заході цю гру давно прорахували і розуміють путінський блеф. Тому вони, з одного боку, готуються до силового протистояння, тобто, нарощують військову присутність, а з іншого – все менше сприймають всерйоз спроби Путіна підвищити ставки в цій політичній грі. Розуміючи, що ресурсів у Росії немає, і Кремль не може дозволити собі піти в серйозний наступ, наприклад, на Маріуполь. Це пов'язане з занадто великими політичними, економічними та іншими втратами.

Путін демонструє можливість контролювати ситуацію: захоче - дров підкине, захоче – охолодить

Але підігрівати ситуацію, провокувати, створювати інформаційні приводи він може дозволити собі легко: обстріляли якусь ділянку українських позицій, а українці не витримали, і відповіли. З цього відразу виникає міжнародний скандал: мовляв, в України є невідведена зброя тощо. У деенерівців, тим часом, є сильна віртуальне перевага – це гравець, який не дотримується правил. Захотіли – не пустили ОБСЄ на свою територію, а потім зрозумій, були там заборонені міномети чи ні. Кремлю важливо показати, що пульт курування конфліктом у його руках. Для цього він тисне на переговірників. Не хочете ескалації конфлікту? Тоді ставтеся до вимог Росії з великою повагою.

Це елемент переговорної стратегії мовою сили. Путінська логіка не рахується з втратами.

Проте, Володимир Володимирович сильний лише тоді, коли діє зненацька. У даній ситуації все дуже передбачувано: погаласують, погаласують і заспокояться. Всі ці уроки пройдені і в Придністров'ї, і в Нагірному Карабасі. Коли з'являлися реальні загрози, що ось-ось буде побудований газогін з Азербайджану до Туреччини, то відразу загострюється конфлікт у Карабаху. Відповідно, інвестори не поспішають вкладати в проект, де існує політична нестабільність.

У зв'язку з цим цікаві повідомлення про те, що куратора проекту «Новоросія» Владислава Суркова можуть змінити на заступника голови уряду РФ Дмитра Козака. Завдання Суркова полягало в тому, щоб усунути «псів війни» і поставити на їхнє місце керованих людей. З цим завданням він справився: і Плотницький, і Захарченко прекрасно розуміють свою залежність від Москви, ходять на цирлах і виконують всі команди господаря.

Але на сьогодні цього недостатньо. Потрібно якимось чином зафіксувати існуючий стан речей, і Козак у цих "розкладах" з'являється з тієї причини, що у нього був продуктивний і майже вдалий досвід переговорного процесу з придністровського врегулювання.

Лінія поділу на сході України вже сформувалася, і жодна зі сторін не хоче її ламати. Це кепський, але все ж таки компроміс. І якщо інформація про призначення Козака підтвердиться, значить, починається процес легалізації невизнаних територій, пошуку взаємоприйнятних формулювань і політичного торгу. Козак це вміє робити, у нього є належний досвід.

Це означає, що Кремль намагається не просто заморозити конфлікт, але й легалізувати його. Сурков відповідав за заморожування, а Козак буде відповідати за вироблення дипломатичного рішення.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.