Про що Трамп говорив з Путіним

4 коментувати
На саміті Великої двадцятки відбулися переговори між президентами Росії Володимиром Путіним та США Дональдом Трампом

Якщо залишатися в рамці відносин РФ-США, тобто п'ять тем, які могли бути озвучені. Перша - це Сирія. Друга - Північна Корея (і тут у Трампа мають бути питання, тому що він хотів би поставити на місце Кім Чен Ина, але для цього йому треба домовитися з Китаєм і Росією). Третя - санкції. Четверта - Україна. І п'ята - втручання Росії в американські вибори. Всі п'ять обговорити не зможуть, хіба що Сирію. Решта, якщо обговорювалися, то побіжно, тому що аудиторія зараз розігріта суто інформаційними приводами, суто віртуальним простором, вона чекає занадто багато від маленької, рутинної, погано підготовленої зустрічі на полях зовсім іншого заходу.

Це не двостороння зустріч, не спеціальний саміт, а просто формальна зустріч. Епохальні рішення очікуються завдяки тому, що вона розігріта в ЗМІ, але їх, найімовірніше, не буде. І не може бути, бо їх треба готувати тижнями, а часу на підготовку зустрічі просто не було.

Вважаю, єдине, що вони могли серйозно обговорювати - це Сирія. Тому що в обох сторін є певний спільний інтерес, який зводиться до того, щоб призупинити конфлікт. Путінська Росія добре розуміє: всерйоз для Асада вона вже нічого не може зробити, той випускає з-під контролю десь ¾ території, там триватимуть свої розборки з участю людей, яких РФ не може контролювати, наприклад, турків та ісламістів. Сам конфлікт, мабуть, триватиме, і в інтересах як Росії, так і США трохи від цього дистанціюватися, щоб не витрачати так багато грошей, часу сил і людей, на цьому конфлікті.

Люди чекають занадто багато від маленької, рутинної, погано підготовленої зустрічі

Решту питань навіть чіпати немає сенсу. Говорити за 10 хвилин про Україну - неможливо, про санкції - ні той, ні інший не захочуть, тому що ці теми краще обговорювати в іншій, тихій, закулісній обстановці, аніж на саміті, до якого прикуті всі очі. Про Корею - ймовірно мають говорити Тіллерсон з Лавровим. Від лідерів нічого чекати не доводиться, тому що ані в того, ані в іншого немає добре пропрацьованого пакету пропозицій.

Ми стурбовані досить вузьким набором проблем, думаючи, що нічого важливішого, ніж Сирія, Україна, Північна Корея, антиамериканські або антиросійські санкції нібито нема. Насправді ж проблеми Росії на саміті точно не на першому місці. Можливо, десь на п'ятому. А для Трампа вона взагалі важлива не в контексті проблеми відносин з Путіним, а в контексті проблем відносин, перш за все, з американською пресою, яка активно використовує Росію як трамплін, щоб завдати шкоди іміджу Трампа. Тому Росія зараз в американських ЗМІ займає непропорційно велике місце: там вважають, що Трампа можна зловити на симпатії до Путіна, що він обрався в президенти за підтримки Путіна, що у них є спільні інтереси. І все це активно обговорюється.

Але для Європи це не так актуально. Там немає великої політики, спрямованої на те, щоб когось звинуватити в дружбі з Путіним. У ЄС серйозні проблеми з Брекзітом, у всіх серйозні проблеми з Китаєм, тому що незрозуміло, як себе поводити, економічні глобальні проблеми, вихід США з Кіотського протоколу. Дуже багато серйозних речей, які виходять за межі того, що здається важливим для російських, американських і, можливо, українських ЗМІ. Але нам здається, що важливіше відносин Трампа і Путіна нічого немає.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.