"Крутий пацан" Путін, ОБСЄ і Донбас

8 коментувати
У російського президента дуже вузький коридор можливостей: він не може сказати прямо «ні» і не може сказати прямо «так»

Сказати наперед, що Росія не погодиться на введення поліцейської місії в Донбас, досить важко. Путін перебуває у важкій ситуації. Йому потрібно боротися за пом'якшення санкцій – скільки б російська влада не говорила про їх позитивний ефект і активний процес імпортозаміщення. В Криму Дмитро Медведєв був змушений визнати, що «грошей немає», і винні в тому, зокрема, санкції.

Падіння цін на нафту, неефективність російської економіки, західні санкції – все це сильно зменшило гонор російської сторони. Вони не можуть сказати прямо, що не допустять жодної західної місії в Донбасі. Якщо в перспективі мова йде про умиротворення конфлікту, то якусь зовнішню групу контролю так чи інакше потрібно мати.

Вступати в пряму конфронтацію з Заходом Путіну не дозволяє дефіцит ресурсів – і військових, і політичних, і фінансових. Відповідно, він змушений виявляти певну гнучкість. Ті, хто його підтримує, будуть розчаровані, оскільки імідж «крутого пацана» порушиться. Кремль розуміє, що функціонально непогано було б ввести в Донбас якусь збройну місію, але вона, безсумнівно, обмежить повновладдя нинішніх керівників ДНР і ЛНР. Москва не може цього допустити. Якщо вже дійсно кардинально змінювати ситуацію, то потрібно усувати Захарченко та Плотницького. В принципі в Москві, напевно, розглядають і такі варіанти, однак допустити поліцейську місію поки не можуть, оскільки це означає «злив» Донбасу в очах прихильників Путіна.

Якщо вже дійсно кардинально змінювати ситуацію, то потрібно усувати Захарченко та Плотницького

У Путіна дуже вузький коридор можливостей: він не може сказати прямо «ні» і не може сказати прямо «так». Таким чином, російський президент буде тягнути гуму; буде говорити, що Росія не проти місії, якщо вона неозброєна і буде працювати виключно на лінії розмежування сил України і ДНР/ЛНР. Її точно не допустять на російсько-український кордон, тому що в подібному випадку військова сила невизнаних республік випарується за два тижні. З'являється загроза, що лихі політики з української сторони спробують силою приєднати Донбас (що, з моєї точки зору, було б катастрофічною помилкою).

Незалежно від того, якщо в Донбасі поліцейська місія чи ні, конфлікт заморожується. Відступати Путін не може, наступати – теж. Це ж стосується і України. Я погано розумію, що буде, якщо Донбас повернеться до складу України. З економічної точки зору це стане важким випробуванням для країни. Немає грошей для того, щоб підтримувати нормальний рівень життя у Харкові, Дніпрі та Одесі. Люди втомлюються, економіка погана, а в навантаження додається ще 3-4 млн чоловік, явно налаштованих проти Києва та Порошенка. Війна озлоблює людей, прихильників української влади в Донбасі явно дуже небагато.

Ймовірність того, що ця територія «зависне» і буде мати невизнаний статус, на мій погляд, становить близько 90%. Ніхто не хоче брати на себе відповідальність за нещасний, роздовбаний Донбас. Як і очікувалося, військове перетягування перетворилося на мирне перештовхування.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.