Кримська мишоловка і сирійське болото

14 коментувати
Кримська мишоловка і сирійське болото
Чому втягування РФ у боротьбу за зони впливу в Сирії – велика дурість

Свого часу, увійшовши за безкоштовним сиром у кримську мишоловку, Путін сам проклав собі шлях під гору. Сир вже з'їдений, причому ним персонально – президент підняв собі рейтинг – а ось країна вже починає відчувати себе в мишоловці. Захоплення від Криму пройшли, а економіка не поліпшується, і особисто я не бачу, чого б це їй поліпшуватися.

Одночасне втягування в сирійський конфлікт плюс незрозумілий статус донбаського конфлікту, ізоляція, санкції – словом, накопичилося. Народ би радий всього цього не бачити, але куди ж подінешся? А Путін думає, що йому пробачать. Тому перспективи для Росії дуже сумні і передбачувані. Те саме було з Афганістаном – десять років там сиділи, і що в результаті?

А що ж у Сирії? Сирію буде розділено. Можливо, якихось 7-10% колишньої території країни навіть залишаться під контролем Асада, оскільки добивати його вийде собі дорожче, але всю іншу територію буде розділено між курдами, турками, прихильниками Ірану – і буде уповільнений конфлікт без визначеного статусу територій.

У всьому цьому буде брати участь Росія, щоб не віддати територію під вплив Америки, і буде втрачати при цьому сили й позиції, оскільки поставила на Асада, а він, навіть якщо виживе, все одно не збереже під контролем Сирію в нинішньому вигляді.

Президент підняв собі рейтинг – а ось країна вже починає відчувати себе в мишоловці

Той простір, який раніше називався Сирією, буде розділено між різними політичними групами. З'явиться те, що називається «дугою нестабільності». Усе це мало тішить, але процес абсолютно неминучий: йде швидкий демографічний ріст, людям не вистачає землі, вони починають один з одним воювати, з'являються ідеології, які пояснюють, що у всьому винні мусульмани або, навпаки, християни – деталі не такі важливі.

Війна там так чи інакше буде. Те, що Росія влізла в Сирію, з моєї точки зору – феноменальна дурість, але що вже тут поробиш.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.