Коли Донбас попроситься назад в Україну

40 коментувати
У найближчі роки Донбас чекає складний період

У найближчі роки Донбас чекає складний період

Зараз повертати і відвойовувати Схід ні в якому разі не потрібно: це чорна діра

У найближчі роки Донбас чекає складний період: Путін буде їх підживлювати, але дуже скромно, щоб не здохли, але і не жирували. Донбас потрібен йому як майданчик для закидання диверсійних груп, ведення пропагандистської роботи. Іншими словами, таке собі вогнище, що жевріє, яке в будь-який момент можна розворушити кочергою, щоб іскри полетіли в бік «братнього народу».

Це процедура налагоджена. Зрозуміло, що для жителів регіону це означає постійну біду. За такою ж схемою живе Нагірний Карабах: як тільки намічаються якісь альтернативні нафтові гілки з Азербайджану до Туреччини, в Нагірному Карабаху тут же загострюється політична ситуація.

Але самі нагірні карабахці, оскільки вони прості люди, сприймають це як етнічний конфлікт. Так і в Донбасі люди будуть вірити, що «западенці» хочуть знищити їх і замучити, а єдине світло у віконці – це Володимир Путін, який, нехай і кинув їх разок-інший, але все одно є альтернативою бандерівцям. Ну так, змінюють владу, не запитавши місцеве населення – куди подівся «народний мер» Слов'янська в тренувальних штанях і з пропитою мордою? Ніхто про нього сьогодні навіть не згадує. Списали, значить, поставлять інших.

Нові вожді будуть красти і утримувати владу силою, а регіон буде дохнути

Нові вожді будуть красти і утримувати регіон силою, а сам регіон буде дохнути – точно так само, як здихало Придністров'я, де за 20 років кількість населення зменшилася вдвічі. Це найглибший демографічний колапс у регіоні. Пенсії зменшуються, зарплати – теж, але еліти почуваються чудово, крадуть, сидячи на фінансових потоках, що йдуть з Росії.

В геополітичному плані РФ, без сумніву, буде говорити, що Донбас – братська територія, яку потрібно підтримувати. Але, якщо подивитися серйозно, то Путін вже і Придністров'я втратив: воно повільно, але невідворотно йде в бік Молдови. А він отримує нове Придністров'я, розташоване на 900 км ближче до Москви. Йде скорочення геополітичного впливу і контролю над територіями, про який так любив міркувати Путін.

Для Донецька і Луганська це, звичайно, нічого доброго не несе. Ситуація катастрофічна. І Київ, і українське населення за рік істотно просунулися в розумінні того, що цю територію зараз повертати і відвойовувати ні в якому разі не потрібно, адже це чорна діра. Через рік це стане ще ясніше. А ось років через 20, якщо Києву вдасться провести економічні реформи, Донбас сам буде проситися назад – так само, як зараз Придністров'я потихеньку шкребеться лапкою у двері Євросоюзу.

Але це вимагає часу. Зараз завдання Порошенка – трохи пригальмувати ультрапатріотів, які закликають відбити Донбас, де вони проливали кров. У нього грошей і на лояльні регіони не вистачає, а тут він отримає явно нелояльну територію, що напхана ворожими агентами й вимагає колосальних коштів, яких у бюджеті немає. Порошенко буде відмовлятися від Донбасу всіма чотирма кінцівками, Путін – теж. Можете уявити, як буде в найближчі роки людям, які живуть на цих територіях.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.