Київ може подати приклад Кремлю

6 коментувати
Якщо для влади важливіше зберегти доступ до бюджетних потоків, ніж реформувати економіку, в країні може повторитися молдавський сценарій

Зараз доля України залежить виключно від неї самої. Якщо українські еліти здатні знайти якийсь консенсус і провести реформи за прикладом польських, це буде чудово. Якщо ж ні – в України є хороший шанс виявитися одним з failed state, держав, які не відбулися, чому в Москві будуть дуже раді.

Вже зараз російське телебачення постійно говорить, що Україна розвалюється, що країна перестала існувати, втратила свою суб'єктність, перебуває під зовнішнім управлінням Вашингтона. Насправді, зрозуміло, це не так.

У країни, природно, є маса проблем. Є олігархи, кожен з яких переслідує власні інтереси. Є корумповані чиновники, які не хочуть ніяких реформ, прозорості, конкуренції. Навіть з бок, з Москви видно що, це гальмує процес реформування.

Але це особисті проблеми України – Захід не може ані прискорити ці процеси, ані загальмувати. На Заході, вважаю, і хотіли б прискорити проведення реформ, але все залежить від балансу інтересів всередині. Є групи впливу з досить примітивними шкурними інтересами, які не бажають злазити зі своїх привілейованих позицій (і це зрозуміло).

Я хотів би, щоб в Україні все вдалося – це подало б хороший приклад і Росії

Якщо комусь дорожче зберегти доступ до бюджетних потоків, ніж реформувати економіку, в країні може повторитися молдавська ситуація. Це дуже сумно, але не виключено.

Втім, в Україні, на відміну від Росії, є можливість провести реформи. У всякому разі, у владі розуміють, що це необхідно. Звичайно, доведеться відмовитися від деяких шкідливих звичок, зокрема, відучитися красти з бюджету і створювати своїм людям привілейовані економічні позиції за рахунок наближеності до влади. Це дуже важко зробити, адже варто від цього відмовитися, і хиткий фундамент корпоративного інтересу, який зараз сформований навколо Порошенка, може бути зруйнований. Та й у самого президента теж є інтереси, від яких він не може відмовитися.

У країни є серйозні проблеми, успадковані ще з радянської, а також пострадянської економіки та системи цінностей. Ми в Росії з симпатією ставимося до прагнення України від цього позбутися, адже у нас в країні цього так і не сталося. Особисто я хотів би, щоб Україні все вдалося – просто тому, що це дало б хороший приклад і нам.

Польща свого часу змогла, Молдова – ні, великі труднощі зазнає Румунія. Успішність реформ значною мірою залежить від місцевих традицій, систем цінностей. Велику роль відіграє політична воля або її відсутність.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.