Як Москва включає Крим у вибори

8 коментувати
Як Москва включає Крим у вибори
Формально кожна партія в Росії зобов'язана будувати сітку своїх регіональних представництв, не забувши про півострів. Але тут виникає правова колізія

Згідно з виборчим законодавством Росії, кожна партія, яка бере участь у виборах, зобов'язана представити список кандидатів, який покриває всю офіційно визнану територію країни.

Оскільки в російському законодавстві Крим вважається частиною Росії, навіть такі опозиційні партії як Яблуко і ПАРНАС змушені на майбутніх виборах в Держдуму будувати сітку своїх регіональних представництв, включаючи півострів. Наприклад, вони роблять регіональну групу за формулою Краснодар + Крим. Якщо півострів не буде представлений у списку, дані партії просто не зможуть брати участь у виборах.

Формально, будь-яка партія отримує якусь частку – велику чи маленьку – голосів з території Криму. З точки зору міжнародного права, це є порушенням закону.

Виникає свого роду правова колізія. Якщо ти дієш згідно російського закону, у тебе має бути регіональна група в Криму. Відповідно, якась частина кримчан проголосує за цю партію. З точки зору міжнародного і українського законодавства, це порушення. Відповідно, в електоральній скарбничці кожної партії будуть голоси з території Криму – 5, 10, 1 тис., 30 тис.

Можна подавати в суд на будь-яку партію і, мабуть, на саму Держдуму

Таким чином, виникає привід для судового розгляду. Можна подавати в суд на будь-яку партію і, мабуть, на саму Держдуму. Інше питання, що в ситуаціях правових колізій ніякого однозначного рішення передбачити неможливо. Якийсь суддя прийме рішення на користь однієї сторони, інший – на користь протилежної. Справа може затягнутися надовго.

Подібний затяжний розгляд, звичайно, не поліпшить імідж Росії, але і спину їй не зломить. Заходу, тим часом, напевно, буде вигідніше дистанціюватися від цієї справи, щоб не посилювати напругу у відносинах з Путіним.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.