Як Кремль буде рятувати рейтинг Путіна

11 коментувати
Зниження рейтингу Путіна підтвердило давно прогнозовані тенденції

Зниження рейтингу Путіна підтвердило давно прогнозовані тенденції

Героїчна роль Путіна, який «захищає Батьківщину від зовнішньої агресії», стирається і навіть починає дратувати

Падіння рейтингу Володимира Путіна давно передбачали, зокрема, в середовищі так званої «ліберальної» (або демократичної) громадськості Росії. Цей прошарок населення давно розумів, що російський президент відверто програє, і дивувався, чому росіяни цього не помічають. Але у пересічного громадянина трохи інший стиль мислення, інтереси і джерела інформації, тому і реакція його була повільнішою.

Зниження рейтингу підтримки російського президента на 10%, зафіксоване соціологами Левада-Центру, лише підтвердило давно прогнозовані тенденції. Популярність Путіна знижується і буде знижуватися далі. Неможливо нескінченно довго повторювати одну і ту ж фразу: «Крим наш». Рано чи пізно люди відкривають очі і бачать, що ціни зросли, а зарплати знизилися. Звичайно, вони і далі будуть говорити, що заради «Кримнашу», адже визнати протилежне – все одно що назвати себе дурнем. Але чи готові вони платити за півострів? Поки громадська думка цілком не усвідомила наслідків рішення Путіна, однак де-факто росіяни вже платять за нього: 125 млрд руб. з російського бюджету в 2014 році, і 110 млрд у 2015-му. Не можна сказати, що величезні суми, проте вони становлять половину вилучених з пенсійних накопичень коштів у зв'язку з економічною кризою.

У масовій свідомості це ще не відклалося. Люди намагаються відокремити Путіна від повсякденної політичної дійсності, тобто, за все погане відповідає уряд, а президент – виключно за все хороше. Цим і пояснюється так званий «тефлоновий рейтинг» Путіна: по-перше, контролем над засобами масової інформації, по-друге, – відокремленням від внутрішньополітичного життя. Він – орел, який літає високо і дивиться далеко. Але навіть в таких умовах популярність буде знижуватися – стільки часу, скільки немає війни і чорно-білого сприйняття дійсності масами.

У Росії за все погане відповідає уряд, а президент – виключно за все хороше

Думаю, намічена тенденція на зниження популярності Путіна дуже турбує президентську адміністрацію і самого главу Кремля. Незрозуміло, що вони можуть зробити для поліпшення ситуації. Вкачати в економіку гроші? До виборів цим займуться, але життя від цього сильно не покращиться – в кращому випадку, залишиться на колишньому рівні. Коли немає війни, героїчна роль Путіна, який «захищає Батьківщину від зовнішньої агресії», стирається і навіть починає дратувати.

Підтримка президента може досягти «докримського» рівня, а то й опуститися нижче. Кремль це розуміє і буде придумувати контрзаходи. Можливо, всередині країни будуть інспіруватися псевдомілітаристичні дії, щоб створити образ внутрішнього ворога. Товариш Сталін, наприклад, у подібних ситуаціях завжди знаходив ворогів і зрадників, які нібито були винні в тому, що народ відчуває тимчасові труднощі. Сильно підозрюю, що і зараз ситуація повториться. Потрібно або нову війну затівати (але з ким? з Китаєм? чи, може, з Білоруссю?), або знаходити всередині країни «саботажників», «шкідників» і «диверсантів», які підривають правильну внутрішню і зовнішню політику РФ-СРСР, заважаючи людям йти світлою дорогою до великого майбутнього.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.