Головний висновок з послання Путіна

10 коментувати
У Росії немає ресурсів на серйозну військову операцію на південному сході України

Володимир Путін повернувся до стилістики радянських часів, коли потрібно слухати не слова, а те, що за ними стоїть. Коли потрібно читати не самі рядки, а те, що між рядків.

Основне послання Путіна, те саме, що було приховане між рядків, полягає в тому, що у Росії немає ресурсів і, мабуть, бажання для того, щоб втягуватися в серйозну військову операцію на південно-сході України.

Саме тому йшла розмова про те, які українці погані, як вони саботують благі починання з боку Росії і обмін полоненими, про соціальні проблеми і так далі. За всім цим ховається одна ідея: війни не буде.

Буде холодний мир або така «боротьба за мир», що нікому мало не здасться, але сил на висування танків та іншої військової техніки у Росії зараз немає. Це, мені здається, головна думка, яку українцям слід було б витягти з сьогоднішнього послання. Решта – порожні слова.

Подальший розвиток подій цілком передбачуваний: дипломатичний торг, економічний тиск і холодна війна. Холодна війна для українців набагато краще, ніж гаряча, а для Росії в довгостроковій перспективі означає програш. Адже моделі економіки і суспільства, побудовані Путіним, в довгостроковій перспективі завідомо програють європейським цінностям, на які орієнтується Україна.

Путін чіпляється за непрямі формулювання в радянському стилі

Так що, за великим рахунком, Україна завоювала собі право бути самостійною, будувати власну економіку і проводити більш або менш вдало, дай бог, економічні та соціальні реформи.

Тим не менш, проблеми зі Сходом будуть постійно гнити і хворіти; цей нарив ще довго буде отруювати відносини України з Росією, що, втім, цілком передбачувано.

У Путіна зараз йде явний перекіс у бік сирійської проблематики: він говорив про це більше і частіше думає. Україна не принесла йому очікуваних успіхів і слави, так що на цю тему він говорити не хоче, а якщо і говорить – то незрозумілими словами.

Те, що він визнав «наявність військовослужбовців, які виконують певні завдання» в Донбасі», – знову ж таки, радянська стилістика. Ніяких радянських військ і війни в Афганістані теж офіційно не було, а був «обмежений контингент», який «на запрошення офіційної влади Афганістану» здійснював таке складносформульоване і складне для розуміння завдання, як «виконання інтернаціонального обов'язку». Перед ким був цей борг – незрозуміло, що за обмежений контингент – теж, але зрозуміло інше: наявність війни радянська влада не хотіла визнавати.

Так і Путін чіпляється за непрямі формулювання в радянському стилі. Загалом-то, яка різниця, що він говорить, якщо всі бачать, що він робить?

Єдиний висновок у сухому залишку – серйозних військових дій не буде.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.