Донбаська безвихідь для Путіна

11 коментувати
Кремль не може не наступати, ні відступати

Нормандський формат переговорів, покликаний спочатку заморозити ситуацію, а потім потихеньку її деескалювати, не подобається кремлівській адміністрації. Путінська Росія на очах втрачає політичний та економічний потенціал. Показати позитивний приклад процвітаючої країни на тлі воюючої України не виходить. Чим далі, тим складніше підтримувати нормальний рівень життя в ДНР/ЛНР. Кремль не може взяти на себе утримання Донбасу, оскільки грошей немає навіть на Крим. (У Путіна не вистачає ресурсів, щоб покращити ситуацію, але цілком вистачає, щоб її погіршити. Всі сили кинуті на те, щоб наступити Україні на всі наявні в неї «мозолі», загальмувати тим самим її зростання і показати росіянам, наскільки погано живеться після Майдану.)

У довгостроковій перспективі деескалація донбаського конфлікту Кремлю не цікава. Після того, як в Україні мине економічна криза, пов'язана з воєнними діями, її темпи зростання, швидше за все, перевищать темпи зростання Росії. Разом з тим, нова хвиля ескалації також малоймовірна: немає ресурсів і немає того, що Путін так сильно любить, - несподіванки. Путін сприймає політику як боротьбу на татамі, в якій він повинен робити помилкові фінти та несподіваним прийомом покласти суперника.

Якщо почнеться війна в Україні, це не буде несподіваним прийомом. Навпаки, це очікуваний прийом, на який повільна бюрократична машина Заходу готова дати відповідь. Напевно, в путінському оточенні є люди, які хочуть відвоювати «Новоросію», але кишка тонка. Якщо почнеться чергова хвиля ескалації, роздратований путінською незговірливістю, непередбачуваністю і налаштованістю на погіршення ситуації (хакерські атаки на вибори в США, спроби перешкодити Америці і Заходу в Сирії, дестабілізувати електоральну ситуацію в Європі і т. д.) Захід відреагує відповідним чином.

У Путіна не вистачає ресурсів, щоб покращити ситуацію, але цілком вистачає, щоб її погіршити

Де-факто, конфлікт в Донбасі заморожується. Кремль не може не наступати, ні відступати. У цій ситуації потрібно робити якісь рухи, які б демонстрували політичну активність Путіна. Він постійно повинен отримувати віртуальні, пропагандистські перемоги. Тому, наприклад, виникла ситуація з якимись диверсантами в Криму, яких зловили російські спецслужби. Після того, як з цієї історії були зняті всі пропагандистські «вершки», її «зам'яли».

Однак вилучена велика пропагандистська користь: більше ми з Порошенком ні про що говорити не будемо. Якщо ми і будемо з кимось про щось говорити, то тільки з Обамою, Меркель та Олланд. Таким чином, у російських засобах масової інформації зроблена ще одна спроба дискредитувати Порошенко.

Путін не може забезпечувати собі популярність за рахунок підвищення рівня життя, тому він її забезпечує за рахунок іміджу захисника. Мовляв, якщо не він, Україна ввійде в Крим, Обама завдасть ядерного удару по Росії. Це консолідація підтримки не на позитивних очікуваннях, а на негативних. Звідси необхідність загострювати страх і експлуатувати синдром оточеної фортеці.

Але це виключно піар. Путін не хоче спілкуватися з Порошенком, але Меркель і Олланд – прихильники нормандського формату. Від цього глава Кремля буде отримувати все більш неприязне ставлення з боку європейських країн. Все одно доведеться домовлятися і забезпечувати транзит газу через Україну, тому що ні Північний потік не виходить, ні Південний.

Путін перейшов у віртуальний простір, де він отримує віртуальні перемоги. Головна мета при цьому – принизити Порошенко, принизити Україну, завадити їй стати більш-менш успішною країною, продемонструвати неефективність демократії і її руйнівні наслідки. Віртуально він підірвав нормандський формат, і це сприймається як зовнішньополітичний успіх. Він ходить з переможним виглядом з дуже вузьким коридором можливостей, в якому не може зробити крок ні вліво, ні вправо. Війну почати не може, визнати ДНР і ЛНР також не може. Але при цьому потрібно мати переможний вигляд, ось він і знищує Порошенко віртуально, відволікаючи увагу від реальної ситуації в Донбасі.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.