До чого хилить Путін

5 коментувати
Для Путіна утримання Донбасу – дуже велика проблема, зокрема економічна

Для Путіна утримання Донбасу – дуже велика проблема, зокрема економічна

Російському керівництву хотілося б запхати Донбас за комір Україні – як гарячу картоплину

З одного боку, Володимир Путін говорить про те, що хоче бачити в особі України «доброго сусіда», а з іншого – військова підтримка ДНР/ЛНР не слабшає. З огляду на все, примиренна риторика російського президента обмежиться тим, чим вона є – словами.

Триває пропагандистська кампанія про те, хто виявиться крайнім в історії з Донбасом – Україна чи Росія. Перша покладає відповідальність за невиконання Мінських угод на РФ, і навпаки. У цій ситуації важливо, які рішення приймає Європейський Союз.

Кремлівська пропаганда розповідає росіянам, що Європа втомилася від санкцій. Такі заяви робить то місцевий парламент Лігурії, то місцевий парламент Венеції, то якісь окремі політики з ПАРЄ, то лідери невідомих нам політичних партій. Але потім виступає Ангела Меркель і заявляє, що умови не виконані, санкції будуть продовжені. Питання розв'язане. Гадаю, за півроку вони будуть продовжені знову.

Приблизно 125 млн рублів на місяць витрачаються на підтримку населення невизнаних республік Донбасу

За допомогою пропаганди у росіян формується відчуття, що народи Європи стомлені від санкцій, що ті руйнують європейську економіку, а європейські політики, які нібито сильно залежать від Вашингтона, не можуть йти за демократичним прагненням свого народу і лишаються на поводі у США. Таку картинку формують російські ЗМІ для своїх співгромадян, і багато хто в неї вірить.

Для Путіна утримання Донбасу – дуже велика проблема, зокрема економічна. Приблизно 125 млн рублів на місяць витрачаються на підтримку населення невизнаних республік Донбасу: виплати зарплат, пенсійного забезпечення та інші видатки. Нескладно здогадатися, що за рік ця цифра зростає приблизно до $1 млрд. Спину ніби і не ламає, однак враховуючи, що потрібно також годувати Крим, утримувати Чеченську республіку, вести війну в Сирії тощо, грошей бракує.

Зважаючи на це, російському керівництву хотілося б запхати Донбас за комір Україні – як гарячу картоплину, щоб Україна платила за газ, що постачається в ДНР/ЛНР, а політичні рішення приймалися б донбаськими керівниками за підтримки та під захистом Кремля. До цього Путін і веде, про це він і говорить: домовляйтеся з лідерами ДНР/ЛНР, міняйте Конституцію, проводьте вибори, виконуйте Мінські домовленості, і все буде добре, ми знову будемо добрими сусідами. Путін чудово розуміє, що Україна на це не згодиться, тому може дозволити собі миролюбні заяви, одночасно перекладаючи в очах Європи відповідальність на Україну.

Але слова та дії – різні речі. Всі це розуміють, у Європі також.

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.