Чому Захід дозволить Путіну зберегти обличчя

11 коментувати
Чому Захід дозволить Путіну зберегти обличчя
Примирно-дружню риторику Заходу по відношенню до Росії пояснити досить просто

Сполучені Штати і Захід в цілому чудово розуміють, що граючи в довгу, вони виграють у Росії. У Заходу є перевага в економіці, валюті, технології, інформаційний вплив, світовому дипломатичний статус і т. д. Таким чином, переведення справи в мирне співіснування завжди діє їм на руку.

Коли Радянський Союзу вустами Леоніда Брежнєва проголосив принцип мирного співіснування із Заходом, це було відкладене у часі визнання падіння радянської моделі держави. Її характерна особливість - перекидання всіх сил на озброєння. Знаючи це, Захід категорично не хоче конфліктувати з Росією у сфері озброєнь – це єдине, де між ними існує певний паритет.

Умовно кажучи, США можуть знищити Росію сто разів, а Росія США – один. Тим не менш, Штатам цілком вистачить одного разу, і вони всіляко хочуть піти від загрози прямої конфронтації. У той же час, переведення справи в довгу гру в економічній площині в перспективі забезпечує виграш Штатам і, відповідно, програш для менш ефективною в культурному, економічному і соціальному плані вертикальної моделі Росії.

Переведення справи в мирну фазу вигідне не тільки Заходу, але і Україні

Таким чином, вони легко можуть дозволити собі миролюбну риторику щодо РФ, посилюючи при цьому економічний і дипломатичний тиск. Думаю, це цілком розумно з їхнього боку. Більш того, на Заході, напевно, розуміють, що для досягнення результату необхідно дати Путіну зберегти обличчя.

Пам'ятаю, коли в молодості я встрявав у бійки, батько завжди питав: «що Тобі важливіше: завдання вирішити або злість зірвати?». Після війни в людей переважає бажання зірвати зло. І з української сторони є чимало людей, охочих саме зірвати зло, готових воювати далі. Крім того, наскільки я розумію, для деяких політиків це служить виправданням реформ, що зупинилися та, поза тим,загрожують всерйоз ущемити інтереси олігархів. Тому вони експлуатують патріотичну риторику: під цю справу намагаються саботувати законний перерозподіл власності, зберігати корупційні джерела доходу і т. д. Це дозволяє вводити виборця в оману, відтягувати економічні реформи, пов'язані для них з втратами, і натомість пафосно міркувати про патріотичні завдання.

В цілому, на мою думку, переведення справи в мирну фазу вигідне не тільки Заходу, але і Україні. Тоді не залишається підстав не проводити ці болючі реформи. Українська влада буде змушена їх проводити.

Захід не збирається карати Путіна. Навпаки, вони, напевно, схиляються до того, що російському президенту треба дати особисті гарантії, в тому числі гарантії збереження його фінансових накопичень – тому що Росія дорожче і світ дорожче. Потрібно подолати прагнення образити і віртуально утвердитися, і сісти за стіл переговорів, щоб вирішувати питання в юридичному руслі.

Колись мені дуже хотілося дати в зуби тому, хто, з моєї точки зору, чинить неправильно, а тепер вважаю це неконструктивним – мабуть, став сильно старшим.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.