Бетмен Порошенко і слабак Путін

46 коментувати
Після звільнення Савченко російський президент ризикує втратити обличчя і опинитися слабаком в очах своїх прихильників

Звільнення Надії Савченко було досить передбачуваним. З української льотчицею стався афронт російських спецслужб і тих, хто в Росії формує суспільний порядок денний. Ставка робилася на те, що дівчину залякають і використають як козирну карту, за допомогою якої можна проілюструвати жахи «українського фашизму». Передбачалося, що вона злякається і буде говорити все, що скажуть, або ж стане заручником, за допомогою якого можна тиснути на Україну. Через низку непередбачуваних причин, насамперед через лютий характер льотчиці, сценарій не спрацював. Вона виявилася досить сильною і твердою жінкою.

Замість піар-активу Савченко стала для путінської вертикалі влади піар-пасивом. Її кримінальну справу шито білими нитками. Завдяки специфіці ЗМІ льотчиця опинилася у фокусі громадської думки: якщо вже ти потрапив під це «збільшувальне скло» і весь час створюєш інформаційні приводи (а Савченко, інстинктивно чи свідомо, робила це постійно – то вона страйкує, то голодує, то хворіє), значить, перебуваєш у центрі уваги постійно. Савченко виграла партію. Міжнародна громадськість і медіа весь час говорили про неї. І чим більше про неї говорили, тим більше морально-політичних, дипломатичних та інформаційних втрат зазнавала російська сторона.

Замість піар-активу Савченко стала для путінської вертикалі влади піар-пасивом

Савченко стала для Кремля свого роду «гарячою картоплею», яку гаряче тримати в руках і якої хочеться скоріше позбутися. З кожним днем вона «пекла» все болючіше. Стало зрозуміло, що рано чи пізно української льотчиці потрібно позбавлятися. Питання полягало лише в тому, як оформити це позбавлення, не втративши при цьому обличчя і не створивши враження, що Кремль пішов на поступку під тиском України або міжнародної громадськості. Напевно, російська сторона також хотіла обміняти Савченко максимально вигідно для себе. Не виключено, що існують якісь закулісні угоди, наприклад, з розслідування катастрофи малайзійського лайнера МН17. Разом з тим, я в цьому сильно сумніваюся. Політика – річ жорстка. І Захід, і Україна розуміли, що з кожним днем Росія все більше програє і все одно буде змушена позбутися льотчиці.

Інформаційну битву навколо Савченко виграє президент Петро Порошенко, виступивши таким собі «Бетменом» (спасителем), який визволив живий, незламний символ української волі.

Савченко, напевно, дуже популярна в Україні. Тепер можна очікувати більш-менш пристойної сварки між Порошенком і Тимошенко, яка першою збагнула виграшність історії Савченко з інформаційної точки зору і запросила її до себе в партію. Тимошенко хотіла б бути вигодонабувачем цієї історії, однак Порошенко спритно перехопив ініціативу, замкнув її на собі і організував обмін.

Для Путіна все складається навпаки. Він ризикує втратити обличчя і опинитися слабаком в очах своїх прихильників, які вважають, що Савченко - злочинниця, яка вбила або сприяла вбивству двох російських журналістів. Замість того, щоб покарати її, Путін відпускає льотчицю на волю. Ба більше, обмін Савченко на двох ГРУшників має досить поганий вигляд. Російські військовослужбовці виступили набагато слабкіше, ніж українська льотчиця. Якби вони загинули в бою, з них зробили б героїв або просто проігнорували цей факт (адже російських військовослужбовців в Донбасі немає). Але Александров і Єрофєєв зізналися, що є військовослужбовцями РФ і загалом розповіли дуже багато. Героїв з них зробити не вдається, тому намагатимуться скоріше забути. З точки зору героїчного епосу, це нерівноцінний обмін.

Головна проблема Путіна, як не здаватися слабаком у цій ситуації. Я очікував, що він трохи зволікатиме час, щоб все забулося, і лише потім, без зайвого інформаційного шуму, віддасть її так чи інакше. Однак закони інформаційної війни є такими, що протилежна сторона завжди намагається здійняти якомога більше галасу. Адже це символічна перемога над Путіним і його вертикаллю влади.

З моєї точки зору, російський президент цю історію, радше, програв, ніж виграв. А Порошенко – напевно, виграв.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.