Знайшли крайніх. Про ротації Яценюка в уряді

1 коментувати
Відповідальність за провали з реформами та іншими ініціативами має нести весь уряд, включно з Яценюком

Прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що в найближчі два тижні в українському уряді відбудуться значні ротації - планується заміна міністрів енергетики, охорони здоров'я та освіти. Викликано це, за словами прем'єра, програшем прозахідної коаліції України партіям олігархів і прихильникам Росії на місцевих виборах.

Все це нагадує пошук крайніх, стрілочників. Так, міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі вже давно проситься у відставку, але Верховна Рада не йде йому назустріч. Якщо главі уряду не подобається робота даного міністра, то він міг би звернутися до парламентської коаліції і переконати її в необхідності його відставки. Таким чином, питання давно б вирішилося. Однак Яценюк цього не робив, і його нинішня заява схоже на популізм.

Це ж стосується і можливої відставки Сергія Квіта. Перекласти відповідальність за невдачі уряду на міністра освіти - той самий популізм. Його міністерство не є ключовим у політичних розкладах, оскільки, на відміну від низки інших відомств, не оперує великими фінансовими потоками. Цей урядовий портфель завжди розподілявся за залишковим принципом. Не скажу, що підтримую всі без винятку ініціативи Квіта, однак тут проводяться хоч якісь зміни і реформи, чого не скажеш про те ж Міністерство охорони здоров'я. Відомство Квіта важко назвати найнеефективніним в нинішньому уряді.

Є міністри, до яких у суспільства виникає значно більше питань

Що стосується звільнення міністра енергетики Володимира Демчишина, то таку ініціативу можна пов'язувати з бажанням прем'єра прибрати з посади людину президента. Демчишин – дійсно одіозна фігура, і до нього виникає багато питань. З усіх трьох анонсованих відставок, кандидатура Демчишина виглядає найбільш обґрунтованою. Однак виникає питання, чому Яценюк звільняє тільки тих людей, які з ним не пов'язані. Адже є міністри, до яких у суспільства значно більше питань – той же Арсен Аваков, наприклад. Він не може нескінченно прикриватися реформою патрульної служби, оскільки в інших сферах не виявив належного прагнення до реформ. Велика кількість співробітників МВС, які асоціюються з режимом Януковича, залишаються на своїх місцях, і це далеко не вичерпний список претензій до нього.

Іншими словами, знайшли стрілочників, які повинні відповідати за всі провали уряду. Насправді відповідальність за провали з реформами та іншими ініціативами має нести весь уряд, включно з Яценюком. Прем'єр-міністр представляє парламентську партію, яка не брала участь у місцевих виборах. Фактично, на даний момент наш уряд працює без мандата довіри з боку суспільства. Партія "Народний фронт" втратила цей мандат і підтвердила це своєю відмовою брати участь у місцевій виборчій кампанії. Нормальна світова практика у цьому випадку передбачає розпуск парламенту і формування уряду на основі нової більшості, яка матиме вотум довіри з боку суспільства. Без цього уряд не може працювати ефективно.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.