Вранці вибори, ввечері кордон

1 коментувати
Проведення виборів до роззброєння і виведення військ фактично означає легітимацію російсько-сепаратистських сил

Сценарій врегулювання конфлікту на Донбасі через передання контролю над кордоном ОБСЄ та подальше проведення місцевих виборів (після чого кордон має перейти під контроль України), який представив міністр закордонних справ Павло Клімкін, є, на мій погляд, утопічним і непродуманим.

Коли йдеться про місцеві вибори та встановлення контролю над українсько-російським кордоном, ключове питання в тому, як саме Росія планує вийти з Донбасу та в якій формі планує там залишитися.

Наскільки я розумію логіку донбаського конфлікту, питання контролю над кордоном (і послідовності, в якій передаватиметься цей контроль) безпосередньо пов'язане з ефективністю роззброєння місцевих бандформувань і виведення російських військ. Без ефективного контролю над кордоном досягти цього практично неможливо. Проведення виборів до роззброєння і виведення військ фактично означає легітимацію російсько-сепаратистських сил. Після виборів питання контролю над кордоном стає другорядним: якщо на території Донбасу будуть легалізовані збройні формування, не дуже важливо, хто контролює контрольно-пропускні пункти і все, що з ними пов'язано.

У них буде «народна міліція» з «народними» танками, «народними» Градами і Буками

Росія, як відомо, хоче зберегти присутність на Донбасі та контроль над окупованими територіями, що дозволило б їй впливати на Україну. Для цього потрібно залишити на території України збройний контингент, щоб у будь-який момент пред'явити його як аргумент тиску на країну. Наприклад, Україна захоче підписати план дій щодо членства в ЄС, а Росія почне шантажувати, мовляв, підпишете план дій, і ми почнемо бойові дії на сході. У них буде «народна міліція» з «народними» танками, «народними» Градами, Буками тощо – ще один аргумент, щоб не ставити питання членства України в ЄС, НАТО і загалом руху країни у напрямку до Заходу.

Щоб це утнути, Москві потрібно провести вибори, сформувати так звану «легітимну» владу на Донбасі, справляючи через неї тиск на Україну та зберігаючи там чинний збройний контингент (нехай і неофіційний), який можна в будь-який момент збільшити й активізувати бойові дії.

Щоб цього не сталося, кордон спочатку має контролювати Україна. Другий варіант – виведення російських військ під контролем міжнародної збройної миротворчої місії, яка брала б під контроль ті території, що були звільнені від російсько-сепаратистських сил, контролювала б їхнє роззброєння, виведення, забезпечила б спокій на лінії зіткнення.

Решта варіантів призведуть до того, що Росія закріпиться на Донбасі, перетворивши його на постійний російський плацдарм на території України. План Клімкіна в нинішньому його викладі загрожує тим, що буде реалізований або частково, або не в інтересах України.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.