Влада в Україні страждає роздвоєнням особистості

1 коментувати
У нашої влади спостерігається політична шизофренія. Українцям говорять одне, а на міжнародній арені – інше

Згідно з даними опитування Центру Разумкова, переважна більшість громадян України не підтримують надання Донбасу особливого статусу (56,4%), а також виступають проти проведення виборів на окупованих територіях до взяття їх під контроль української влади (52,5%). Відносна більшість опитаних (35,9%) негативно оцінюють поточні результати Мінських угод.

У ситуації, що склалася, корінь проблеми треба шукати в діях керівництва країни. У нашої влади спостерігається явне роздвоєння особистості, своєрідна політична шизофренія. Суспільству даються одні обіцянки, а зовнішньополітичним партнерам – інші.

Україна в особі Петра Порошенка взяла на себе низку зобов'язань, які вона повинна виконати в рамках мінського процесу. Але влада, тим часом, у своїх заявах постійно говорить, що, мовляв, ніхто нічого робити не буде, що це нічого не значить, що ми затягуємо час, домагаємося продовження санкцій проти Росії тощо.

З одного боку, влада постійно накачує суспільство інформацією патріотичного змісту: «все для фронту, все для перемоги», «ми переможемо», «ми вже перемогли», а з іншого – змушена виконувати взяті раніше зобов'язання, які не завжди можуть однозначно сприйматися суспільством, особливо в контексті нинішньої інформаційної політики. Коли людині кажуть про наближення перемоги і тут же приймають рішення, які можна розцінювати як елемент капітуляції, створюється враження когнітивного дисонансу. Це може призвести до абсолютно непередбачуваних наслідків.

Дії влади вже два роки абсолютно розходяться з деклараціями

Іншими словами, влада сама винна в ситуації, що склалася. Її дії два роки абсолютно розходяться з деклараціями. Якщо керівництво країни з самого початку розуміло, що виконання домовленостей неминуче, потрібно було відповідним чином будувати пропаганду. Робити акцент на тому, що Мінські угоди, нехай і непопулярні, однак дають надію на мир, а збереження миру – це першочергове завдання. Як мінімум, не варто було вести настільки активну мілітаристську риторику.

Очевидно, що під час спроб голосування щодо проведення виборів у Донбасі або внесення змін до Конституції, відбуватимуться досить серйозні акції протесту. І все це на тлі таких непопулярних рішень, як підвищення тарифних ставок на комунальні послуги, може призвести до соціального вибуху, який, цілком ймовірно, використають політичні опоненти влади.

Водночас, при прийнятті змін до Конституції в першому читанні, коли під Верховною Радою відбулися серйозні зіткнення, влада зуміла «зам'яти» ситуацію, дискредитувавши учасників протестів. Тому сценарії можуть бути різними – все залежить від готовності влади, готовності учасників протестів і ситуації, що складеться на момент втілення тих чи інших вимог Мінських угод.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.