У нас знову уряд Азарова

6 коментувати
Збулася мрія Порошенка – тепер він контролює все

Уряд Володимира Гройсмана побудований за принципом особистої відданості. Інші вимоги до кандидатів на міністерські портфелі не висувалися.

Принципової різниці між урядом Гройсмана та урядом Азарова немає. Як відомо, Азаров був тісно пов'язаний з президентом-втікачем Віктором Януковичем, а міністрами були друзі сина президента. Зараз склалася практично аналогічна ситуація, хоча, можливо, не настільки яскраво виражена.

Призначення нового Кабміну – виконувати завдання, які буде ставити перед ним президент. Іншими словами, це виключно президентський уряд. Порошенко дав Гройсману лише тактичні можливості впливу на формування уряду, не більше. Самостійною фігурою новопризначений прем'єр-міністр не є.

Збулася мрія Порошенка – тепер він контролює все.

В попередньому уряді Арсенія Яценюка, як мінімум, був невеликий відсоток незалежних реформаторів. Не всі впоралися зі своїми задачами та обов'язками, однак вони там були. Що стосується уряду Гройсмана, то він не є ні технократичним, ні політичним. Формально за новий Кабмін має проголосувати одна більшість, а реально – голосує інша. Новопризначені міністри представляють невідомо кого. Відповідно, про політичну відповідальність коаліційних партій за роботу нового уряду речі теж не йде.

Самостійною фігурою новопризначений прем'єр-міністр не є

Це типовий уряд персональної відповідальності. Персональний уряд президента Порошенко, побудований за його лекалами.

Голосування за призначення нового Кабміну вельми показове: коаліція БПП та Народного фронту навіть за підтримки восьми позафракційних депутатів не зуміла набрати необхідні 226 голосів. Коаліцію підтримали групи Відродження і Воля народу. По суті, формуються дві коаліції: формальна і реальна. Формальна коаліція створюється виключно з метою задоволення законодавчих вимог, а реальна - буде голосувати за рішення. Остання, як виявилося, сформована за участю газового лобі, а також олігарха Ігоря Коломойського. Це означає, що Порошенко помирився з Коломойським і тепер для нормальної роботи уряду він буде змушений виплачувати йому «відступні». Таким чином, варто очікувати повернення олігарха в управління державними активами і надання йому інших преференцій.

Більше точок зору тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.