Тролінг від Януковича

5 коментувати
Сумніваюся, що Янукович наважиться повернутися в політику ДНР, не кажучи вже про Україну

В інтерв'ю російським ЗМІ екс-президент Віктор Янукович заявив, що хоче повернутися в політику. Правда, не уточнив, в яку саме – російську, українську або, бути може, деенерівську?

Як би не було, заяву Януковича не варто розцінювати серйозно, як і попередні його появи на публіці. Думаю, вчорашній випад є частиною своєрідного політико-правового троллінгу української влади з боку Росії. В цьому ж контексті можна згадати діяльність одного із соратників Януковича Андрія Портнова, який у судовому порядку оскаржив санкції проти нього. Згодом він активно використовував цей факт, критикуючи українську владу, і вчорашня заява президента-втікача на кшталт подібного троллінгу.

Спокійне життя Януковича і його соратників в Росії, а також безперервні зв'язки між ними і політиками, що залишилися в Україні говорить про свого роду провал нинішнього керівництва країни. Це своєрідний удар по українській владі. Тим не менше, враховуючи, наскільки Янукович «сміливий» політик, сумніваюся, що він наважиться повернутися в політику ДНР, не кажучи вже про Україну.

Важливий момент у заяві Януковича – прагнення показати, що в Україні у нього залишилося багато прихильників, в тому числі серед топових політиків. Мовляв, не забувайте, що «у нас довгі руки», як говорив Остап Бендер. Іншими словами, не дарма Янукович підкреслив, що підтримує зв'язки з українськими політиками, і має серед них значну підтримку, виходячи з чого він нібито розмірковує про повернення в українську політику.

Навряд чи Януковича зустрічали б з квітами і короваями в тому ж Єнакієво чи Донецьку

Окремим пунктом Янукович зупинився на кредиті, який він взяв у Росії незадовго до своєї втечі з України. Сьогодні між Україною та Росією тривають суперечки щодо цього боргу. Українська сторона не може домогтися від Росії реструктуризації позичених $3 млрд в загальному пакеті домовленостей з міжнародними кредиторами. Наскільки я розумію, сьогодні Україна могла б посилити свою позицію, заявивши, що російський борг є сумнівним і, по суті, він став хабарем екс-президенту Януковичу з боку сусідньої держави. Тим самим Україна могла б перекласти відповідальність за згадані $3 млрд на самого Януковича, і йому це явно не сподобається. Мабуть, з цієї причини він і підкреслив, що отримані від РФ гроші були дуже важливі для України і їх спрямували на підтримку економічної стабільності країни.

Нинішня заява Януковича також можна пов'язувати з приїздом до Києва віце-президента США Джо Байдена. Так, останній говорив про необхідність імплементації Мінських угод. Тепер супротивники і цих домовленостей всередині України будуть аргументувати, що, мовляв, через них в українську політику норовлять повернутися різного роду «януковичі».

В цілому подібні інформаційні вкидання Росія робить регулярно. То Азаров виступить, то Олійник, то ще хтось. Це багатопланова провокація, але розглядати слова Януковича всерйоз, повторюся, не потрібно.

Думаю, що навіть колишні прихильники Януковича не сприймають його серйозно. Навряд чи його зустрічали б з квітами і короваями в тому ж Єнакієво чи Донецьку. Він – фігура досить дискредитована і віджив своє в політиці. Як мені здається, якщо в українській політиці і буде розігруватися ставка на проросійського політика, то ним буде не Янукович. Надто він вже одіозний.

Згадаймо слова Володимира Путіна на одній з прес-конференцій, що проводилася незабаром після приїзду Януковича в Росію. Тоді російський президент прямо сказав: політичного майбутнього в екс-президента України немає. Думаю, за останні два роки це була одна з найщиріших заяв Путіна.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.