Три причини, чому нові санкції США такі важливі

3 коментувати
Це рішення – важливіше за 10 резолюцій Радбезу ООН і кільканадцять міжнародних судів

Насправді, значення нового санкційного законодавства виходить за межі його безпосереднього змісту. Це, мабуть, найважливіший документ у світі за останні роки.

По-перше, він виключає навіть теоретичну можливість легалізації результатів загарбницької політики путінської Росії. Якщо закон запрацює, то США ніколи не визнають анексію Криму, а, значить, не визнає і більша половина світу. Політика Росії будь-яким способом домогтися визнання анексії Криму шляхом впливу на вибори та підкупу західних політиків – зазнає повного фіаско.

По-друге, він переводить українське питання у дещо іншу площину. От чому в ЄС так критикують санкції, адже вони стосуються реальних питань та реальних інтересів, а не видимості. В ЄС планували «боротися за суверенітет України» на словах не одне десятиліття, співпрацюючи з Росією у найбільш значимих сферах. Це було б просто та зручно. Тепер українська проблема стає і європейською проблемою. Значить, нею доведеться зайнятися серйозно, а не просто висловлювати занепокоєння.

Це, мабуть, найважливіший документ у світі за останні роки

По-третє, довкола Росії створюється зона відчуження, а сам режим Путіна прирівнюють до найодіозніших режимів світу. Значить, можливості торгуватися з Росією, намагатися вести політику «ти мені – я тобі» у західних політиків суттєво зменшується.

Звісно, це все не вирішить усі проблеми одразу. Але це задає принциповий магістральний напрямок, який не може не вплинути на перебіг історії.

Тому я переконаний, що боротьба ще не завершена, і нас чекає не один сюрприз із впровадженням цього законодавства.

Адже це рішення – важливіше за 10 резолюцій Радбезу ООН і кільканадцять міжнародних судів.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригинал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.