Тактика «Я – небезпечний псих». Чого хоче Кремль

19 коментувати
Росія не проти переглянути формат цієї війни

При об'єктивному погляді, не думаю, що загроза російського "широмасштабного вторгнення" зараз суттєво вища, ніж вчора або позавчора.

Справжня війна Росії не потрібна і не вигідна. Вона не принесе реалізації поставлених задач. Росії потрібне продовження нинішнього формату "ні війна, ні мир" до умовної "капітуляції" України. Але, очевидно, Росія хоче переглянути формат цієї війни.

Отже, чого хоче Росія.

По-перше, Путін заявив про припинення перемовин у "Нормандському форматі". Це не просто ляпас Україні - це ляпас іншим учасникам перемовин. І, крім того, демонстрація повного провалу "Мінського формату".

Тепер Путін, очевидно, каже: "А тепер умовляйте мене, щоб я знову сів за стіл переговорів". Тобто Кремль хоче "Мінська-3" із набагато вигіднішими для себе умовами. Для чого вчергове блефує та використовує риторику "Я - небезпечний псих".

По-друге, Кремль прагне "капіталізувати" свої дипломатичні досягнення протягом 2016 року. Об'єктивно, це був один із найпродуктивніших років кремлівської дипломатії (і найпровальніший для дипломатії української). ЄС занурений у проблеми власної цілісності. Союз Україна-Польща напіврозвалений завдяки вдалим провокаціям. Туреччина - знову "друг" тощо. Очевидно, все це Кремль хоче використати як аргумент на переговорах під час "Мінська-3".

Путін, очевидно, каже: "А тепер умовляйте мене, щоб я знову сів за стіл переговорів"

По-третє, у російській пресі вже лунають тези, що, мовляв, вони готові "знищувати бази українських терористів". При цьому Кремль продовжує свою тактику - мавпування дій Пентагону. Таким чином, вони попереджають, що хочуть атакувати військові об'єкти України, прикриваючись тим, що це - "бази терористів". Яка буде реакція у разі подібних нападів? Швидше за все, нічого, окрім "стурбованості" та "рішучого засудження". Це ж ще "не війна"? Отже, Росія декларує розширення методів ведення війни, і це хоче також використати у гіпотетичному "Мінську-3".

По-четверте, варто згадати нагнітання в Україні ситуації довкола обміну полоненими. Тепер, очевидно, Росія відмовиться від попередніх зобов'язань щодо їх обміну, і висуне вимогу "припинення тероризму з боку України". Що, знову ж таки, означатиме чергову вимогу капітуляції.

Час обрано не випадково. Росія хоче швидше закрити українське питання, поки склалася вдала ситуація. Світ зайнятий своїми проблемами, у Вашингтоні - перехідний період, а в Україні - внутрішні проблеми.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.