Смерть Гіві. Росія змінює парадигму війни

16 коментувати
Смерть Гіві. Росія змінює парадигму війни
Кремль прибирає найбільш одіозних персонажів

Ще два роки тому я прогнозував, що ні Гіві, ні Моторола, ні ряд інших одіозних персонажів не доживуть до закінчення війни. І ось, незабаром після Мотороли, убитий командир батальйону "Сомалі" Михайло Толстих, більше відомий під псевдонімом Гіві.

Моторола і Гіві - технічні персонажі, створені і розкручені для використання в пропагандистських цілях. Потрібно було довести, що на Донбасі - рух простого народу. За легендою, Гіві і Моторола є простими представниками «русского мира», які воюють проти українських фашистів за покликом серця і є свого роду живим агітатором для російських добровольців. Вони також перейняли на себе весь негатив: і Гіві, і Моторола, і ряд інших польових командирів були замішані в злочинах проти людства; відомі факти їхньої участі у стратах і тортурах полонених. За всіма ознаками, вони були міжнародними злочинцями.

Виходячи з цього, схиляюся до думки, що вбивство Гіві - справа рук самої Росії. Кремль прибирає найбільш одіозних персонажів.

По-перше, це означає, що нинішня фаза війни, коли Росія робить вигляд, ніби не має до бойових дій ніякого відношення, закінчується. Далі буде або інша фаза війни, або її припинення. Москва або піде з Донбасу, або переведе ситуацію під свій прямий контроль, відкрито закріпить там свою військову присутність (як це було в Південній Осетії і Абхазії). Польові командири з їх схильністю до анархії і махновщини Москві при цьому абсолютно не потрібні.

Кремль натякає, що готовий до врегулювання конфлікту, в тому числі, на основі компромісів

По-друге, у таких людей, як Гіві і Моторола, було чимало інформації, якою в будь-який момент могли поділитися. По суті, це свідки військових злочинів Росії; розпалювання нею війни і її участі в цій війні. Будь-який міжнародний трибунал міг би засудити російське керівництво на основі свідчень цих людей. Тому росіяни усувають свідків. На всякий випадок. Мертві, як то кажуть, не кусаються.

По-третє, Росія може активніше наполягати на реалізації Мінських угод в тих напрямках, які для неї більш вигідні. Наприклад, з питання амністії. Київ міг говорити, що не може затверджувати амністію, оскільки українці цього не сприймуть, адже амністія поширилася б на таких персонажів як Гіві. Тепер Росія може говорити: дивіться, нікого з одіозних персонажів не залишилося. Що вам заважає приймати рішення щодо амністії? Нічого. Ці аргументи Росія може використовувати в діалозі з усіма учасниками нормандського формату.

По-четверте, ліквідація бойовиків важлива в контексті так званих виборів в ОРДЛО. Питання про вибори передбачає не тільки прийняття відповідної законодавчої бази, а й пошук кандидатів. Росія посилає сигнал, що вона готова йти на поступки, прибрати найбільш одіозних особистостей і замість них виставити на вибори так званих «міцних господарників» розливу Партії регіонів, невідомих широкому загалу і готових виконувати різні технічні функції.

Таким чином, можна зробити висновок, що Росія змінює парадигму війни на Донбасі. Так як було раніше, вже не буде. Кремль натякає, що готовий до врегулювання конфлікту, в тому числі, на основі компромісів. Крім того, готуючись до цього врегулювання, Росія прибирає зайвих свідків. Тобто, я впевнений на 99%, що вбивство Гіві - справа рук росіян.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.