Що Порошенко сказав парламенту

4 коментувати
Відновлення територіальної цілісності України для Порошенка – як перемога світової революції для більшовиків

У щорічному зверненні до парламенту президент Петро Порошенко, на мій погляд, виголосив цілу низку правильних тез: про необхідність протидії загрозі зміни політики західних партнерів, про необхідність подальшого відродження Збройних сил та спрямування всіх ресурсів країни на реалізацію цих завдань. Він зазначив загрози сепаратного миру з Росією, активізації бойових дій і підкреслив, що не може бути миру в обмін на території.

Разом з тим, нічого принципово нового ми не почули. Президент не сформулював нових шляхів протидії описаним викликам. За великим рахунком, стратегія української влади залишається все та ж: ми сподіваємося на західних партнерів, на їх санкції і що це в кінцевому підсумку принесе якісь результати.

Порошенко заявив, що головним пріоритетом для нього є відновлення території України в кордонах 1991 року. Однак при цьому він зазначив, що повернення окупованих територій – питання не завтрашнього дня. Це, за його словами, дуже тривала і складна робота, в якій українська влада робить ставку на дипломатичні методи.

Безумовно, повернення втрачених територій – це пріоритет Порошенка. Водночас, у його виступі я не почув слів про те, що це станеться ще за його президентства. Наскільки я розумію, тепер це питання дуже віддаленої перспективи. Жодної конкретики. Відновлення територіальної цілісності України для Порошенка – як перемога світової революції для більшовиків: начебто всі знають, що це має статися, всі за це борються, але ніхто не може сказати, коли і як це буде досягнуто. Це свого роду «медіаціль», яка створюється не стільки для її досягнення, скільки для формування ідеологічної підоснови влади.

Нічого принципово нового ми не почули

Порошенко також назвав два головних пріоритети в дипломатичній боротьбі з Росією: домогтися збереження санкцій і кинути зусилля на зміцнення міжнародної коаліції на свою підтримку. При цьому президент зазначив, що в Європі (і не тільки в ній) до влади можуть прийти політичні сили, які націлені на примирення з Росією, згадав метафору про «мюнхенську змову» проти Чехословаччини, підкреслив, що європейські уряди вже сьогодні зазнають тиску з боку опозиційних політиків, які прагнуть «умиротворити» Росію.

Тобто Порошенко підкреслив важливість дипломатії, одночасно перерахувавши суттєві небезпеки, які можуть звести всі зусилля в цьому напрямку нанівець. При цьому він не сказав, що Україна буде робити в такому разі, чи є у нас якийсь «план Б», що, якщо союзники почнуть «дрейфувати» у бік примирення з Росією?

Ця промова показала, що через два роки ми стоїмо на тих же геополітичних засадах, що й раніше. Ніякого особливого прогресу не спостерігається. Ми так само сподіваємося на Мінськ, нормандський формат і санкції.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.