Ще один крок Росії до тоталітаризму

8 коментувати
Вони вже не прагнуть до перебудови світу на комуністичних засадах, а просто відкидають все західне у плані ідей

В контексті заборони у Росії свідків Ієгови ще більш смішними виглядають сподівання, що Росія буде виконувати якісь рішення судів щодо захисту прав кримських татар та українців у Криму.

Росія відверто йде по шляху протиставлення себе «західним цінностям». Зокрема, віротерпимості.

Це вже не політтехнологія, це ідеологія. Ідеологічний базис режиму, і, очевидно, вони на цьому не зупиняться. Не можуть зупинитися. Будуть забороняти релігії, викреслювати зі списку народи, переслідувати і т.д.

І це, до речі, виразна ознака переходу до тоталітаризму. При чому, «тоталітаризму» не як метафори, а як реальної політичної моделі. Бо основа тоталітаризму не в формі організації державної влади. Це – деталі. Основа в ідеї, що держава може визначати, як жити людям у дрібницях. Що їсти. Де мешкати. У що і як вірити і т.д.

Звісно, феномен російського медіа-неототалітаризму ще потребує дослідження, але його основні параметри вже кристалізувалися.

Росія відверто йде по шляху протиставлення себе «західним цінностям»

По-перше, це негативна ідеологія. Вони вже не прагнуть до перебудови світу на комуністичних засадах, а просто відкидають все західне у плані ідей (але не відкидаючи форму та технічні досягнення). Роль «хунвейбінів» режиму виконують слухняні медіа, що постійно «накручують» громадян.

Держава приділяє велику увагу релігійним питанням, та намагається використовувати релігію як інструмент політичного впливу, що протиставляє неототалітаризм «класичному модерному» тоталітаризму Німеччини або СРСР Сталіна.

Найголовніше. Це все треба досліджувати, а дослідження – поширювати в світі, де ще продовжують жити мріями вчорашнього дня, та проґавили народження нового «Левіафана» із старих політичних форм.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.