Провал проекту "безвіз"

13 коментувати
Потрібно ставати багатими. Якщо перестанемо бути настільки яскраво вираженими жебраками, від нас, принаймні, перестануть відкараскуватися як від вкритого лишаєм маргінала

Провал проекту «безвіз» - це кінець "карго-культної" української євроінтеграції. Я кажу «провал», оскільки ясно, що його відтермінування на 2017 рік означає заморозку на невизначений термін.
У багатьох країнах ЄС до влади прийдуть євроскептики, а якщо і не прийдуть, то суттєво посилять позиції, і радо заблокують будь-яку візову лібералізацію. Не лише для України - для всіх. Бо з багатими країнами у них і так візовий лібералізм.

Так от, щодо «карго-культу». Зміст його полягав у наступному: ми показуємо ЄС відданість реформам, а вони нам за це - якусь цукерку. Здебільшого - матеріальну, але іноді - щось більш цікаве. Типу "безвізу".

Заможний та стійкий ЄС на вершині своєї сили міг собі це дозволити, кризовий ЄС змушений бути прагматичним.

Ми можемо робити все, що завгодно, аби сподобатися євро-бюрократам, але це не допоможе.
Питання стоїть руба, просто ніхто його ще відверто не озвучив: треба ставати багатими.
Будемо багатими - буде і безвіз, і членство за кілька років, і повний "Шенген", і у НАТО візьмуть дуже швидко.

Кризовий ЄС змушений бути прагматичним

Звісно, багатими ми швидко не станемо, але якщо перестанемо бути настільки яскраво вираженими жебраками, від нас, принаймні, перестануть відкараскуватися, як від вкритого лишаєм маргінала.

Все просто, і все складно. Ясно, що наші «великі дипломати», «єврооптимісти», «геніальні реформатори» не в змозі вирішити ці завдання. З ними ми поки що все глибше занурювалися у нетрі жебрацтва. Тому, чесно, досить цих «карго-культів»: «А от ми ухвалимо закон про електронні декларації, і буде безвіз», «А от ми візьмемо сирійських біженців, і буде безвіз».

Нічого не буде, поки не станемо багатшими. Крапка. Політики мусять це чесно сказати власним громадянам.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.