Перші кроки Луценка: піар чи реальна робота?

0 коментувати
Процес оновлення Генпрокуратури може розтягнутися надовго, а результат потрібен вже сьогодні

Перші кадрові призначення Юрія Луценка на посаді генпрокурора виглядають обнадійливо. Зокрема, відома адвокат, яка захищала інтереси родини Гонгадзе, Валентина Теличенко відповідатиме за реформування прокуратури, а ветеран АТО Петро Шкутяк візьме на себе очищення відомства. Але наскільки ефективно нові обличчя ГПУ зможуть керувати підпорядкованими їм напрямками, невідомо. Тому поки що це лише піар (популяризація прокуратури), а не реальна робота. Важливо, щоб вони не стали лише «говорящими головами» у цій структурі.

При цьому неоднозначно виглядає рішення Луценка щодо своїх заступників Юрія Севрука, Романа Говди і Олега Заліско. Він їх не звільнив, а попросив звільнитися самостійно. З таким підходом процес оновлення Генпрокуратури може розтягнутися надовго, а результат потрібен вже сьогодні.

Що стосується повторного проведення конкурсу в місцеві прокуратури, який, за словами Луценка, при першій спробі не дав бажаних результатів і практично не оновив кадровий склад відомства на місцях, то тут теж є нюанси. Минулий конкурс провалився, оскільки зберігався фактор Генеральної прокуратури, яка керувала конкурсним процесом з метою зберегти старі кадри і клани. Можливо, саме вони зірвали процес оновлення місцевих прокуратур. Є ризик, що ми знову підемо по колу, нескінченно довго оновлюючи відомство. Корінь зла, все-таки, не на місцях, а в ГПУ.

Корінь зла, все-таки, не на місцях, а в ГПУ

Разом з тим, очікую прогресу з розслідування гучних справ, зокрема розстрілів на Майдані. На мій погляд, Луценко повинен визначити для себе декілька ключових напрямів (як мінімум, кілька резонансних справ) і продемонструвати результат хоча б за ними, щоб отримати від суспільства своєрідний карт-бланш для подальшої роботи.

Щоб перетворити прокуратуру на відомство європейського зразка, треба повністю або майже повністю оновити її склад, змінити підходи та принципи фінансування, зробити ставку на професіоналізм і т. д. Очевидно, що не все залежить від Луценка. Приміром, фінансування прокуратури – це прерогатива уряду і Верховної Ради. Сильно великого оптимізму щодо роботи Луценка на новій посаді я не очікую, оскільки не бачив попередніх позитивних прикладів його діяльності. Але за наявності бажання та політичної волі, непосильних завдань немає.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.