Партійна диктатура в Україні

3 коментувати
Тепер законодавство дозволяє партіям висувати одних кандидатів, а в парламент проводити інших

Президент Петро Порошенко підписав ухвалений раніше Верховною Радою законопроект, що дозволяє виключати кандидатів у народні депутати з виборчого списку в багатомандатному окрузі.

Ініціативу вже охрестили «партійною диктатурою». Замість відкритих партійних списків, яких так давно домагається громадськість, ми отримаємо не просто закриті, а абсолютно приховані і маніпуляційні списки. Дана норма дозволяє партійним лідерам диктувати свої умови кандидатам у списку, впливати на них. Тепер законодавство дозволяє партіям висувати одних кандидатів, а в парламент проводити інших. Це підриває демократичні принципи волевиявлення, згідно з яким виборець повинен розуміти, за кого він голосує.

Очевидно, дане нововведення обслуговує інтереси великих партій і їхніх лідерів. Під час передвиборної кампанії вони можуть висунути на перші місця у своєму списку популярних особистостей, а потім - виключити їх під будь-яким формальним приводом. Таким чином, партійні лідери можуть істотно змінити склад Верховної Ради, що обирається народом.

Це політична махінація, порушення засад демократії, зокрема, принципу прямого волевиявлення громадян. Якби в Україні була нормальна судова система, можна було б звертатися в судові органи на предмет відповідності цих нововведень українській Конституції.

Це політична махінація

Вважаю, тиск суспільства з метою зміни виборчого законодавства, а саме «відкриття» партійних списків, з часом лише посилиться. Особливо якщо дійде до позачергових парламентських виборів. Можливо, нинішня махінація покликана наперед убезпечити партії від ризиків так званих відкритих списків. Адже нова норма практично нівелює цю ідею.

Подібна практика вже застосовувалася в Україні, зокрема Опозиційним блоком на останніх місцевих виборах. У депутати проходили не ті люди, на яких робили ставку партійні керівники. Відповідно, було чимало прикладів тиску партійного керівництва на «неправильних» кандидатів з тим, щоб вони відмовлялися від своїх мандатів і пропускали «правильних». Завдяки новій нормі на кандидатів навіть тиснути не треба – просто виключать своїм рішенням зі списку, і все.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.