Навіщо в Донбасі поліцейська місія ОБСЄ

8 коментувати
За допомогою місії ОБСЄ Кремль зможе хоча б частково легітимізувати свою військову присутність в Донбасі

Лідери Франції, Німеччини, України та Росії підтримали розгортання поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі і початок консультацій з цього питання. Про це повідомили в прес-службі президента Петра Порошенка за підсумками телефонних переговорів в нормандському форматі.

Поліцейська місія ОБСЄ на сході України прив'язується до виборів у регіоні, які сьогодні активно форсуються. Відповідно, наші західні партнери і гаранти виконання Мінських угод вимагають реалізації цього пункту угод.

Ключова вимога для проведення виборів на окупованих територіях – забезпечення безпеки. Це визнають всі учасники мінського процесу, крім Росії. Україна постійно наполягає на тому, що говорити про вибори без забезпечення безпеки волевиявлення громадян неможливо, і західні партнери нас в цьому підтримують. Таким чином, питання безпеки треба вирішувати, і поліцейська місія ОБСЄ, на мій погляд, є таким «сурогатом» безпеки.

Вчора це були танкісти і відпускники з Бурятії, а сьогодні – поліцейська місія ОБСЄ

Ми повинні розуміти, що в місію ОБСЄ можуть увійти не тільки і не скільки представники країн ЄС, скільки представники Росії та її сателітів. Є великі сумніви, що європейські країни захочуть відправляти в Донбас своїх представників, враховуючи, що вони можуть потрапити під обстріл або загинути. Кремль, тим часом, погодиться на введення поліцейської місії тільки в тому випадку, якщо це буде відповідати інтересам РФ. Наприклад, якщо за допомогою місії ОБСЄ Кремль зможе хоча б частково легітимізувати свою військову присутність в Донбасі.

Формально Росія не є учасником збройного конфлікту, проте є членом ОБСЄ. Таким чином, перешкод для її участі у формуванні відповідної місії немає. Вчора це були танкісти і відпускники з Бурятії, а сьогодні – поліцейська місія ОБСЄ.

На мою думку, ніяка місія ОБСЄ не зможе забезпечити безпеку виборів у Донбасі, поки звідти не виведені незаконні збройні формування та іноземні війська.

Більше точк зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.