Навіщо Порошенко обіцяє неможливе

9 коментувати
Остання заява президента з Донбасу мені здається лише черговою спробою підкріпити дух, підкреслити, що робота ведеться

Петро Порошенко заявив, що Україна мирно поверне Донбас протягом року. Здається, сказав він це лише тому, що треба було щось сказати. Ніяких об'єктивних підстав для такого оптимізму немає.

Це давня проблема Порошенка: він постійно обіцяє те, що виконувати не збирається - починаючи з бруківки на вулиці Грушевського, яку планував відновити за один день, і закінчуючи нинішніми обіцянками, зокрема, щодо Донбасу.

Якщо президент говорить про повернення Донбасу мирним шляхом, мова йде про виконання Мінських угод. Теоретично вони повинні дати таку можливість, але на практиці не можуть бути реалізовані. Складності з їх виконанням існують як в Україні, так і в Росії.

Звичайно, є варіант, що Україна юридично відновить свій контроль над цими територіями, а саме реалізувавши Мінські угоди в тому форматі, в якому їх бачить Росія: закріплення у Конституції якогось особливого порядку самоврядування для Донбасу, створення напівлегального анклаву, який Україна буде фінансувати, але не зможе повністю контролювати.

Іншими словами, ми вам формально передаємо юрисдикцію, але зберігаємо при цьому контроль над регіоном і через нього впливаємо на Україну, домагаємось свого.

Але чи буде цей сценарій визнаний в Україні? Дуже сумніваюся. Навряд чи сам Порошенко піде на цей сценарій, оскільки це тягне за собою досить серйозні негативні наслідки для його влади.

Таким чином, остання заява президента щодо Донбасу мені здається лише черговою спробою підкріпити дух, підкреслити, що робота ведеться.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.