Мої питання до влади після затримання Мосійчука

6 коментувати
Генпрокуратура порушує справи лише проти тих людей, які не пов'язані зі старою кланово-бюрократичної системою

Вчора у стінах Верховної Ради під об'єктивами телекамер був затриманий народний депутат Ігор Мосійчук, який входить до фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

У цьому випадку ми, безумовно, маємо справу з корупційним злочином, що було продемонстровано на відеозаписі, однак навряд чи це стало головною причиною затримання радикала. Претензії виникають не стільки до цього арешту, скільки до вибірковості дій Генпрокуратури. Фактично відомство порушує справи лише проти тих людей, які не пов'язані зі старою кланово-бюрократичної системою.

Що об'єднує Мосійчука, Андрія Лозового та Сергія Мельничука? Всі вони є новими людьми у політиці і не пов'язані зі старою клановою моделлю, яка сформувалася ще за радянських часів, і у подальшому розвинулася у часи Леоніда Кучми. Всі ці так звані талановиті сім'ї почуваються досить непогано, до них немає жодних претензій. Якщо навіть якісь справи і відкривалися, як у випадку із Сергієм Клюєвим, то йому просто дали можливість втекти з України. Таким чином, ніхто зі старої влади не поніс жодної відповідальності.

У випадку з Мосійчуком справа вирішилася швидко, а по багатьом іншим епізодам немає жодного прогресу місяцями

Причини затримання Мосійчука, як на мене, очевидні. Радикальна партія Ляшка кинула виклик авторитету Петра Порошенка, після чого їм вказали на їхнє місце. Фактично за два тижні їх знищили морально, розкололи, деякі депутати вже виходять із фракції. Думаю, ця тенденція тільки посилиться.

Тим не менш, це, звичайно ж, не знімає відповідальності з самого Мосійчука, а лише породжує питання щодо виборчої ефективності Генпрокуратури. У випадку з Мосійчуком справа вирішилася швидко, але за багатьма іншими епізодами немає жодного прогресу місяцями і роками. Чому так виходить? Очевидно, що всі представники старої політичної системи пов'язані з представниками нинішньої влади. Зачепити ці зв'язки означає створити загрозу системі в цілому.

Ми маємо справу з кланово-феодальною системою, за якої представники феодальної еліти не несуть жодної відповідальності. А ті, хто несуть відповідальність, для цієї системи люди випадкові. Їх залучили перед виборами для якихось конкретних цілей, проте не вважають своїми. Тому проти них можна використовувати будь-які аспекти відповідальності.

Невдоволення людей щодо бездіяльності влади по відношенню до тих, кого звинувачують у системній корупції, наростає. Як ми пам'ятаємо, Майдан спровокували, серед іншого, постійні звинувачення у системній корупції на адресу команди Януковича та інших регіоналів. Це і відмивання грошей на ЄВРО-2012, і знамениті "вишки Бойка", Hyundai від Колеснікова і т. д.

Ці та інші справи хвилювали українців напередодні Майдану, але сьогодні у них немає жодного прогресу. Ніхто не поніс відповідальності. Нинішня влада перемогла на хвилі гасел про боротьбу з корумпованим режимом. Якщо у цьому питанні не буде продемонстровано прогрес, то у свідомості людей представники сьогоднішньої верхівки залишаться соратниками обвинувачених представників попередньої влади. Це дуже небезпечно і наслідки не прогнозовані.

Більше поглядів читайте тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.