Мінськ і хаос. Путін готується до нової "зимової війни"

14 коментувати
Згуртованості українського суспільства і слід загув. До нової "зимової війни" ми підходимо більш роз'єднаними

Усі прихильники мінського процесу виходять із того, що Путін має теоретичну думку ці угоди виконувати. Що не є правильним. Жодних навіть гіпотетичних планів щось виконувати у Путіна немає і не було.

Також вони вірять, що невиконання Путіним Мінська дасть країнам Заходу моральне право посилити санкції проти Росії. Перепрошую, але таке моральне право у них є давно. Від того моменту, коли Росія окупувала Крим, і доти, доки росіяни залишаються в Криму. Будь-яка країна Заходу має повне право вводити будь-які санкції. Навіть без огляду на ситуацію в Донбасі, яка лише погіршує справу.

Чому цього не роблять? Якщо ви уважно знайомилися із західним дискурсом щодо цих питань, то знаєте, що санкції розглядаються ними як засіб стримування Росії, а не як засіб "перемоги". Росія має розуміти, що подальші дії супроводжуватимуться санкціями. І в цьому сенсі санкції працюють. Вони дозволили стримати російський запал і обмежити зону конфлікту Україною. Більше ніхто від них ні на що не чекав.

Санкції розглядаються як засіб стримування Росії, а не як засіб "перемоги"

Звідси висновок: останні козирі не буде викладено ніколи, бо тоді доктрина стримування зазнає краху.

Ніхто ніколи офіційно не проголошував, що невиконання Мінських угод означатиме введення нових санкцій. Все це наші домисли.

А який найреалістичніший сценарій подій після того, як до нового року унаочниться провал Мінська? Введення страшних санкцій? Сильно сумніваюся, бо так Захід перекреслить свою доктрину стримування та, на їхню ж думку, спровокує нову ескалацію. Не забуваємо, що "не провокувати" – це їхнє головне гасло з часів Криму.

Найімовірніше будуть помірні санкції, після чого Путін почне нову ескалацію, примусивши всіх до нового Мінська, де буде підписано якийсь новий документ.

Ну а що ще робити? Захід, вибираючи між слабкою надією на мир і новою ескалацією, вибере надію. Україна підкориться. А Путін знову нічого не виконуватиме.

Ви що, не бачите? Він зволікає, використовуючи мінський процес для приниження української влади і роздмухування антиурядових настроїв. Розрахунок простий: тягнути час, поки після 20-ї зміни Конституції українську владу не змете Майдан. Тоді можна буде скористатися цим хаосом.

Навіщо йому ці безглузді зміни до Конституції? А щоб показати, що українська влада скаче, як він скаже.

Факт є фактом. Згуртованості українського суспільства і слід загув. До нової "зимової війни" ми підходимо більш роз'єднаними. Тому Путін гратиме у свою гру і далі.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.