Ми залишимось з Росією наодинці

5 коментувати
І завдяки "мудрій політиці" української влади входимо у цей стан не в найкращій формі

Почитав думки вітчизняних коментаторів, які пишуть, що референдум у Великобританії носив консультативний характер, тому виконувати його не будуть.

Як же міцно у нас у мізках сидить "совок". Ні, шановні, волевиявлення громадян Великобританії буде виконано неодмінно, і відставка Кемерона - лише підтвердження цього.

Він йде, тому що не одержав вотуму довіри своїй політиці. Нинішній прем'єр не хоче виводити Британію з ЄС, але не може цього не робити, тому звільняє місце для того, хто готовий проводити відповідну лінію та нести за неї відповідальність. І робить це не одразу. Уряд Британії бере "тайм-аут" до середини осені. Певно, аби якось підготуватися до розлучення, яке теж, судячи з усього, триватиме не один рік.

Зрозуміло, що воно відбудеться, проте досі не ясно, у якому форматі, і що буде предметом перемовин. Тривалих і складних. Не факт, що новий формат співробітництва Британії та ЄС буде суттєво відрізнятися від нинішнього - будувати вали не вигідно нікому.

Але це вже не наша справа. Головне для нас, що євроінтеграція у тому вигляді, як ми її собі уявляли, завершена. Як би не змінився ЄС, це буде зовсім інша структура. Або ряд інших структур. Наразі Україні варто змагатись не у кількості "маршів" та виконанні "Мінських домовленостей", а у напрацюванні чіткої стратегії, де було б визначено, чого ми хочемо і що можемо запропонувати іншим.

Євроінтеграція у тому вигляді, як ми її собі уявляли, завершена

Не сумнівайтеся. Все буде добре і у Британії (єдиній, чи сегментованій), і у ЄС. Але, очевидно, на декілька років у них суттєво зміняться пріоритети, і Україна буде десь на далекій їх периферії. Навіть нардеп від БПП Володимир Ар'єв визнає, що санкції з Росії будуть поступово зніматися, а розширення ЄС у всіх формах буде заморожене.

Ми залишимось наодинці з Росією, і завдяки "мудрій політиці" української влади входимо у цей стан не в найкращій формі. В цілому єдина стратегія України у війні з Росією полягала у надії на санкції ЄС та США, які, начебто, рано чи пізно примусили б Росію відступити. Тепер потрібен план "Б", а його немає навіть у проекті.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.