Любов Трампа та Путіна. Чого варто остерігатися

3 коментувати
Нас очікують не надто приємні місяці, коли Трамп і Путін будуть клястися один одному у любові. Але навряд чи це триватиме довго

Отже, про Трампа. Оцінюючи його обрання, ми повинні зрозуміти, що є певні загальні параметри, які слід визнавати базовими у світовій політиці.

Об'єктивно, США є світовою державою, що переживає не кращі часи, але залишається системотворчою. Росія - регіональна держава із амбіціями стати світовою. Як світова держава, США зацікавлені у стабільності. Росія ж використовує дестабілізацію як механізм досягнення світового статусу.

Це фундаментальна суперечність. Її ніхто не зніме, хоча зараз вона і не є настільки очевидною. Але рано чи пізно вона буде ключовою.

Далі, сам Трамп не має підстав приязно ставитись до України. І ситуація з Манафортом, і купа всього іншого. Крім того, як і будь-який інший новообраний президент, він може спробувати "перезавантажити відносини з Росією".

Це нормально. Перезавантаження є цікавим для США, оскільки сама Росія для них не цікава.
Росія - малозначима держава, що розмахує ядерною дубиною. Ворогувати з нею невигідно. Логічно запропонувати їм "мир" на умовах взаємного невтручання. Логічно, якщо це зробить Трамп.

Нас очікують не надто приємні місяці, коли Трамп і Путін будуть клястися один одному у любові. Але навряд чи це триватиме довго.

Перезавантаження є цікавим для США, оскільки сама Росія для них не цікава

Росії мир не потрібен. Легітимність режиму там будується на війні та конфлікті з усім світом. Гіпотетичні поступки Кремль сприйме як карт-бланш.

Він полізе далі, і дуже скоро. Спроби переворотів у країнах Балтії можуть стати реальністю.
І тоді ми повернемося до ключової суперечності. Стабільність – дестабілізація. І тоді може бути все, що завгодно. Аж до посилення ролі "республіканських яструбів". Трамп у цьому контексті потенційно багатопарадигмальний.

Клінтон була би більш прогнозована. Але визнаємо: лінія демократів в україно-російській війні була провальною. Рано чи пізно нас би все одно вимотала ця війна на тотальне виснаження.
Перемога Трампа може спровокувати купу сценаріїв. Деякі з яких є досить непоганими, деякі - гіршими.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.