Лаврову на замітку. РФ та державні перевороти

7 коментувати
Лаврову на замітку. РФ та державні перевороти
У Росії державний переворот завжди був нормою затвердження нового повноправного правителя

Дуже смішно, коли представники Росії щось кажуть про неприпустимість "державних переворотів". Представники Росії - країни, де саме державний переворот завжди був нормою затвердження нового повноправного правителя, а отримавших владу в результаті яких небудь легітимних процедур, можна перерахувати по пальцях.

Навіть за якихось останніх триста років більшість відомих російських "господарів" захоплювали владу тим чи іншим способом.

Після смерті Івана Грозного і його законних спадкоємців владу в результаті перевороту захопив Годунов, сина якого Федора усунули і вбили в результаті перевороту Лжедмитрія, який згодом був вбитий під час перевороту, що посадив на престол Василя Шуйського, відстороненого боярами в результаті перевороту, яких в підсумку теж усунули Романови, що завершили період Смути власним переворотом - лютневою революцією 1614 року, коли натовпи щедро напоєних "гулящих людей" примусили Земський Собор затвердити за ними престол.

Переворот стрільців звів на царство царів Івана та Петра, віддавши фактичну владу царівні Софії. Переворот самого Петра усунув від влади "сестрицю". Перевороти робили по черзі царицями Анну Іоанівну та Єлизавету Петрівну. В результаті перевороту захопила владу німецька принцеса, відома в історіографії як Катерина Велика.

Хто сильніший - той хан. Все просто

В результаті перевороту захопив владу її онук Олександр, дозволивши вбити власного батька. Провал перевороту "декабристів", начебто, на деякий час зменшив запал, але вже в ХХ столітті перевороти змінювали один іншого.

Лютневий переворот зробив правителем Керенського, жовтневий привів до влади більшовиків, серед яких розгорнулася боротьба за владу, переможцем в якій вийшов Сталін, який усунув всіх своїх конкурентів в ході послідовних переворотів. Досі не зрозуміло, чи не було усунення Сталіна від влади переворотом, але те, що в результаті перевороту всю повноту влади захопив Хрущов - це факт. Як і те, що самого Хрущова усунули в результаті перевороту.

Переворот в СРСР і захоплення влади Єльциним, санкціонований формальним розділом "нерушимого Союзу", дав початок нинішньої Росії. Переворот вже в РФ 1993 року дозволив вибудувати нинішню конфігурацію влади.

До чого це я? До того, що в Росії державний переворот - це норма. Тому що візантійсько-ординська практика не визнавала ніяких "легітимних" підстав для влади, а тільки силу. Хто сильніший - той хан. Все просто.

Легітимність - чуже європейське слівце, що не має в російській традиції ніякого сенсу.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.