Корпорація "Україна". Кого позбавлять недоторканності

2 коментувати
Такі депутати, як Довгий, сприймаються іншими депутатами, як частина корпорації

Генеральний прокурор Юрій Луценко подав до Верховної Ради подання на зняття недоторканності з шести депутатів – Андрія Лозового, Олеся Довгого, Євгенія Дейдея, Борислава Розенблата, Максима Полякова та Михайла Добкіна.

Наша Генеральна прокуратура пішла традиційним для неї шляхом оптової подачі подань щодо зняття недоторканності. Сенс в тому, що в такій подачі мікшуются одіозні депутати з провладних фракцій і одночасно якісь опозиційні депутати. І все це, в цілому, має створити середньостатистичне уявлення про неупередженість прокуратури.

Але як ми бачимо, саме собою представлення ще нічого не означає: одні ігноруються, тоді, як у інших є всі шанси бути задоволеними. І в результаті вся ця неупередженість дає результат, при якому все-таки найбільш одіозні депутати, пов'язані з владою, не ризикують втратити недоторканність.

Саме собою представлення про зняття недоторканності ще нічого не означає

Ситуація з Довгим в цьому контексті є найбільш показовою. Ми повинні розуміти, що такі депутати, як Довгий, сприймаються іншими депутатами, як частина корпорації. Довгий – представник багатьох поколінь правлячого класу, людина, яка в недалекому минулому мала серйозний вплив у Києві. Фактично, для більшості депутатів він свій. І вони розглядають виклики депутатам калібру Довгого, як потенційний виклик для себе.

Наше суспільство значною мірою корпоратизоване. У нас, як у феодальному суспільстві, домінують корпорації і корпоративне мислення. Причому домінує і на рівні пересічних громадян, а не тільки депутатів. Всі себе мислять не громадянами, а членами певних корпорацій – професійних, соціальних та інших. Ми, наприклад, читаємо про те, що постраждали права учасника АТО. І при цьому всі акцентують увагу на тому, що він учасник АТО, а не просто громадянин і всі громадяни мають певні права та обов'язки. Корпоративне мислення міцно засіло на всіх рівнях українського суспільства, і я не думаю, що когось повинно сильно здивувати, що депутати теж мислять себе правлячою корпорацією і розглядають представників цієї корпорації як своїх. А захист своїх – це захист себе.

І в той же час ми бачимо, що найбільші шанси позбутися недоторканності і постати перед судом у тих депутатів, які до цієї корпорації не належать і, на думку більшості депутатів, є випадковими людьми. На зразок того ж Мельничука, Мосійчука. Лозовий, до речі, теж багатьма розглядається як випадкова людина.

У той же час депутатів, які, так чи інакше, до цієї корпорації належать, ніхто або взагалі не позбавляє недоторканності, або дає можливість втекти з країни, як, наприклад, Онищенко або Клюєв.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.