Кому заважає блокада Донбасу

7 коментувати
Це державна шизофренія, і вона не може не викликати невдоволення в суспільстві

Українська влада, м'яко кажучи, негативно поставилися до ідеї блокування поставок вугілля та інших товарів з окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Якщо порівнювати з Кримом, то блокада анексованого півострова, на відміну від блокади Донбасу, ускладнювала життя, перш за все людям: кримчанам, українцям, росіянам. Але не великого бізнесу.

Крім слабо індустріалізованих, великих олігархічних інтересів там немає. Це туристичний, курортний регіон. З Донбасом ситуація прямо протилежна: на нього зав'язана традиційна українська індустрія і традиційна олігархічна економіка, яка сформувалася ще при Кучмі. Інтереси українських олігархів дуже пов'язані з Донбасом і поставками на/з нього. Яскравий тому приклад – Рінат Ахметов, який контролює українську енергетику, видобуток вугілля на Донбасі тощо. Відповідно, для нього це питання принципове.

Останнім часом у Ахметова, судячи з усього, складаються, непогані стосунки з адміністрацією президента. Прикладом тому служить неформальна підтримка влади з боку Опозиційного блоку. В ході так званого тарифного Майдану, Опоблок, що називає себе єдиною справжньою опозицією владі, не приєднався до протестувальників.

Здається, відносини Порошенко з великим бізнесом починають налагоджуватися. Та й у цілому, ніхто не хоче йти проти інтересів великого бізнесу.

Позиція президента і уряду мені здається абсолютно неконструктивною

За моєю версією, ще однією стороною інтересів виступає партія Самопоміч, де-факто, що перебуває в опозиції до президента та уряду. Зараз Садового б'ють по найбільш болючому питанню – сміття, а Порошенка у відповідь б'ють по його найболючішому питанню – питанню продовження економічних відносин з ворогом і окупантом.

Блокада ОРДЛО не є панацеєю від усіх бід і не є оптимальним рішенням. Разом з тим, сформована раніше ситуація теж була ненормальна, а влада, зі свого боку, нічого не робила, щоб змінити її.

Як і три роки тому, ми повністю залежні від донбаського вугілля. Це ненормально з позиції національної безпеки і національних інтересів. Я не можу підтримувати всіх методів, якими блокуються поставки, але більш ефективного способу підняти це питання і змусити владу щось робити, мабуть, немає. Позиція президента і уряду в цій ситуації мені здається абсолютно неконструктивною. Вони повинні визнати, що ми досі залежимо від донбаського вугілля, визнати, що ця ситуація ненормальна і запропонувати варіанти її вирішення.

Нарешті, зазначу, що політичні чвари не викликали б такого резонансу в суспільстві, якби за ними не стояла серйозна проблема – ненормальна практика підтримки окупанта і формувань, які ми називаємо терористичними. Це державна шизофренія, і вона не може не викликати невдоволення в суспільстві.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.