Євросоюз закривається. Два сценарії для України

11 коментувати
Нідерландський ультиматум закриває для нас перспективи членства у ЄС у осяжній перспективі

Євроінтеграція, у тому розумінні, яке ми вкладали у цей термін раніше, для нас закрита. Євроатлантична - також.

У НАТО нас приймуть лише тоді, коли ми залагодимо всі проблеми з Росією. Втім, після цього НАТО нам вже буде цікаве набагато менше, ніж зараз.

Проблема не в папірцях, які ми підписуємо чи не підписуємо. Проблема в тому, що під дією зовнішніх і внутрішніх обставин, Євросоюз закривається у "мушлю". Вони бояться: нас, Росії, біженців, війни. І цей страх успішно використовує та ж Москва для просування власної політики.

Нідерландський ультиматум закриває для нас перспективи членства у ЄС у осяжній перспективі. І тут, як і у випадку з НАТО, від нас вимагають стати успішною країною. Країни Східної Європи, наприклад, європейці "робили" успішними поступально із євроінтеграцією. Та ще й не "доробили" до кінця, процес триває. Відповідно, якщо ми самі знайдемо собі місце в світі, збережемо незалежність та станемо успішні, навіщо нам формальне членство в ЄС? Можливо, ми оберемо шлях Норвегії?

Сценаріїв для нас лише два. Перший - капітуляція перед Росією і повернення у її "імперські обійми". Бачу, що зараз цей сценарій стає все більш "популярним", але він не може розглядатися серйозно. І от чому.

Питання радикальної заміни еліти постане дуже скоро

Так, тактично "мир" з Росією міг би принести деякі "покращення" в соціально-економічній ситуації. Але незначні і на дуже невеликий проміжок часу. Росія - тупиковий шлях світової еволюції, що повністю залежить від коливання цін на нафту. Не треба бути генієм, аби передбачити, що нафта і вуглеводні у досить осяжній перспективі перестануть бути надійним джерелом доходу. Що далі? Ми будемо на периферії Росії, яка сама буде на периферії світу?

Другий сценарій - прагматизація зовнішньої політики. Серйозні, а не фасадні ("аби дали безвіз") реформи, терор стосовно корупціонерів, небачена лібералізація економіки, яка може привабити замучених "євросовком" інвесторів. Нам потрібні нові союзники. Нові альянси. Активна а не пасивна участь у світових процесах.

У чому проблема? Перший шлях українське керівництво пройде легко та невимушено. Другий - для нього просто незрозумілий.

Отож, питання радикальної заміни еліти постане дуже скоро. І воно не буде абстрактним, воно буде більш ніж конкретним.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.