Як Україні реагувати на Трампа

3 коментувати
Кандидат-республіканець - просто прагматик. І він говорить те, що він говорить, лише тому, що вважає, що це - найвигідніша стратегія

Коли я пишу про Трампа, обов'язково половина коментарів буде про те, що "треба самим перемагати", "треба наводити лад у державі" і так далі.

Цього ніхто не заперечує. Той факт, що ніхто не буде займатися проблемами України, якщо це не будуть самі українці - він абсолютний та зрозумілий. Але це ж не привід спускати в каналізацію дипломатичні можливості та потенціал?

Найкраща війна - та, яку ти виграєш, не починаючи.

Ясно, що хто не був би президентом США - він за нас звільняти Україну не буде. Та, мабуть, і дієвої допомоги не надаватиме.

Що нам потрібно від США в плані дипломатії? Найперше - ухвалення Конгресом акта, що фіксуватиме на рівні американського законодавства невизнання анексії Криму. Це дуже-дуже важливо. Чому? Росії не просто треба було захопити Крим. Якраз це було для них найменш складною частиною плану. Треба забезпечити легітимацію цього захоплення, і тут вони нічого зробити поки не можуть. Якщо США чітко скажуть, що це не буде зроблене ніколи, то це змусить Росію рано чи пізно переглянути свою політику. Навіть більше, це змусить їх рано чи пізно розпочати реальні переговори.

Що робить Трамп. Він дає Росії надію, що вона зможе все "повирішувати", а, отже, авантюра в Україні продовжується на невизначений строк.

Є потенційний президент США. Для нас важливо, щоб США дотримувалися певної лінії поведінки

Що найбільше вражає. Трамп всю цю чухню несе давно. Явно з "допомогою" своїх проросійських радників, бо, за великим рахунком, йому самому плювати на цю Україну (як і іншим тамтешнім політикам, що цілком зрозуміло).

Чого я не розумію. Є потенційний президент США. Для нас важливо, щоб США дотримувалися певної лінії поведінки. Чому ніхто у нас не шукає "виходів" на Трампа? Не намагається лобіювати свою позицію? Адже завжди серед республіканців були впливові представники української діаспори. Чому ми не "підстраховуємось", не намагаємось тиснути? Наприклад, не запускаємо якісь антитрампівські кампанії у контексті Криму, аби показати значимість цього питання.

Адже кандидат-республіканець просто прагматик. І він говорить те, що він говорить, лише тому, що вважає, що це - найвигідніша стратегія. Чому ніхто не хоче показати йому, як він помиляється?

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.