Як Україна ризикує втратити безвіз

4 коментувати
ЄС може розцінити закон про спецперевірки як дискримінаційний

В Україні готується закон для введення додаткових перевірок для жителів ОРДЛО і Криму, які подали заявки на отримання біометричного паспорта. Про це вчора заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

Мені здається, це політична заява. Коли ми приймали відповідні норми, пов'язані з необхідністю отримання права на безвізовий в'їзд до Європейського союзу, там були досить жорсткі обмеження в частині різноманітних дискримінаційних норм. Важливо розуміти, що ми, звичайно, можемо проводити будь-які перевірки, але нашим європейським партнерам підстави для них буде досить складно пояснити. Вони можуть вказати на дискримінацію в цьому документі. А якщо ми спробуємо ввести якісь дискримінаційні норми, наприклад, щодо тих, хто бажає отримати біометричний паспорт, це може послужити аргументом для того, щоб призупинити безвіз.

Спроби прив'язати відповідні перевірки до безвізового режиму - це чиста політика

Нагадаю, умовою введення для України безвізового режиму було прийняття і розроблення в Європейському союзі механізму його припинення з будь-якою країною, в тому випадку, якщо ця країна відмовляється від дотримання критеріїв безвізу. Є ряд критеріїв, на підставі яких його можна призупинити спочатку на кілька місяців, потім – на більш тривалий термін. Це також може розглядатися і як механізм впливу, зокрема й на політику України. Тому будь-які перевірки повинні бути дуже жорстко обмежені, щоб не допустити будь-яких дискримінаційних норм.

З практичної точки зору, я сумніваюся, що це все можна буде провести. Я взагалі не робив би прив'язки до безвізу. Нам потрібно проводити перевірку громадян, які перебувають на окупованих територіях. Це потрібно, щоб з'ясувати, хто співпрацює з російськими спецслужбами, чи не здійснювали вони якихось антидержавних актів. Ми повинні це все враховувати, якщо ми говоримо про якусь деокупацію, ми повинні бути до цього готові. Спроби прив'язати відповідні перевірки до безвізового режиму – чиста політика. Їх повинні проводити постійно, правоохоронці зобов'язані збирати базу даних на всіх різноманітних колаборантів.

У прив'язці до безвізу немає особливого сенсу ще й тому, що, якщо ми оголошуємо жителів тих чи інших територій громадянами України, значить, у них є всі права, які є у громадян цієї країни.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.