Досить мріяти про повернення Криму і Донбасу

57 коментувати
Віра цілої країни у те, що нам хтось щось поверне - це віра у те, що злодій розчулиться і рано чи пізно поверне гаманець

Кожного тижня читаю чиїсь міркування на тему "Коли Україна поверне Донецьк", "Коли Україна поверне Крим".

Ніколи. Так і запишіть. Ніколи не поверне. Буде добре, якщо чогось іншого не втратить.

Перш ніж ставити питання про "повернення", треба ставити питання про те, як "перепрошити свідомість" цілої країни. Віра цілої країни у те, що нам хтось щось поверне - це віра у те, що злодій розчулиться і рано чи пізно поверне гаманець.

Донецьк, Луганськ, Крим - можна повернути одним способом - відвоювати. Ви готові воювати? Ви готові до жертв, які це супроводжуватимуть? Ви готові, що ці жертви можуть бути марними, і ми так нічого і не повернемо? Ви готові платити за це? Ні? Ну то і не мрійте ні про що.

Донецьк, Луганськ і Крим - це для нас як Виборг для Фінляндії. Дай бог нам самим хоч трохи до фінів у плані економічного розвитку наблизитися, а "Виборгом" краще не забивати собі голову. Так, комусь від цієї істини буде неприємно. Так, хтось втратив там свою батьківщину. Але хтось має сказати це їм рано чи пізно?

Донецьк, Луганськ і Крим - це для нас як Виборг для Фінляндії

Замість того, аби "мріяти про повернення Донбасу та Криму", нам треба задати собі просте запитання: чи був протягом останніх трьох років покараний у судовому порядку хоча б хтось, хто в принципі міг відкупитися? Маєш гроші - відкупишся. Це аксіома сучасного українського правосуддя.
Не вірите? Ну то спостерігайте за розгортанням "справи Пашинського".

Жодного випадку. Навіть раніше були прецеденти притягнення до відповідальності "суддів-колядників", яких демонстрували суспільству в якості прикладів "боротьби з корупцією". Зараз немає і такого.

Що ми хочемо повертати, якщо у нас немає правосуддя, а, отже, і держави, оскільки це ключова її ознака?

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.