Давайте реалістично: швидких змін не буде

9 коментувати
Ми самі повинні пройти свій дуже довгий і складний шлях, але будь-яка допомога на цьому шляху – це мінус місяці або роки, мінус певна кількість жертв

Коли мені пишуть, що "нам байдуже до тих американських виборів", і нам треба розбудовувати свою державу, армію, флот тощо, і самим розбивати ворога - я в душі з цим погоджусь, і, звісно, як кожен громадянин України, мрію про перемоги України на всіх фронтах.

Але я не можу не дивитися реалістично на все це.

І реалістичний погляд мені підказує, що все не настільки просто. Що швидких змін у нас не буде. Не буде магічної політичної пігулки, яка перетворить постсовкового монстра УРСР на "нову Україну".

Нас очікує вгризання у кожну реформу, постійна боротьба, поступ і відкати – і це на роки. Оскільки ми втратили перші 25 років, то весь запланований на цей період шлях нам доведеться проходити зараз.

У першу чергу, виховувати нову еліту, бо нинішні керівники можуть бути більш або менш прогресивними, або особисто чеснішими, але все одно мають викривлену пост-совкову ментальність.

Завтра ніхто не начаклує нам армію на рівні США або Ізраїлю, її треба буде ліпити наново, знову-таки, зі змінним успіхом.

Завтра ніхто не начаклує нам армію на рівні США або Ізраїлю, її треба буде ліпити наново

Найпевніше, нас очікує не одна революція. Можливо, вони будуть досить руйнівні та криваві, бо я не бачу інших шляхів забезпечити оновлення керівного класу і довести його до сучасних вимог.

Наша проблема в тому, що у нас немає на це все часу. Поки ми його безцільно гаяли, монстр на Сході піднімав голову, і зараз він знову затягує нас у свою печеру. Затягне - це ще відкат на десятиліття назад, десятиліття життя у багні без перспектив, і потім - черговий розпад Імперії і знову життя з "розколеними ночвами". Це те, що нас очікує, якщо ми зараз опинимось по один бік залізної завіси з Росією.

Все одно нас очікують зміни та модернізація. Немає місця у світі "неандертальцям". Проблема лише в часі, у зусиллях та жертвах на цьому шляху.

Росія – це не альтернатива, це просто колосальних масштабів гальмо, яке гальмує себе, хоче гальмувати навколишніх, та мріє обернути історію у зворотному напрямку. Звісно, зробити це можна лише на невеликий проміжок часу.

Так от, до чого це я. Звісно, ми самотужки повинні пройти свій дуже довгий і складний шлях, але будь-яка допомога на цьому шляху - це мінус місяці або роки, мінус певна кількість жертв. Це – найважливіше.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.