Чому потрібно провести місцеві вибори в Донбасі

2 коментувати
Коли ти починаєш виступати проти виборів, в тобі прокидається «маленький Янукович»

Місцеві вибори на звільнених територіях Донецької та Луганської областей повинні бути проведені. Там живуть громадяни України, які мають право на самоврядування. Якщо сьогодні у них відберуть це право, то завтра його відберуть у мене. Звичайно ж, з огляду на якусь пристойну причину. Скажімо, що в Києві буцімто існує «терористична загроза», або немає грошей на проведення виборів і тому подібне.

В тих регіонах, де відбуваються постійні обстріли і зберігається достатньо небезпечна ситуація, є ризик стосовно проведення виборів. Очевидно, що там вони не будуть проведені. Однак таких міст насправді не дуже багато. В решті районів Луганської та Донецької областей, які контролюються Україною, вибори цілком можуть бути проведені. Якщо цього не трапиться, то причиною будуть не стільки побоювання стосовно безпеки, скільки політичні міркування.

Так, проведення виборів в даних регіонах може привести до не надто приємних результатів для окремих політичних сил. Відповідно, їм набагато зручніше мати справу з так званими військово-цивільними адміністраціями, ніж із обраними органами місцевого самоврядування.

Адже ясно, що на звільнених територіях бойовики, які воювали, вже повинні бути посаджені. Організатори референдумів та інші активні сепаратисти мають бути засуджені. Повинна бути проведена «десепаратизація», ліквідовані і заборонені сепаратистські структури, відновлена цілісність інформаційного простору.

Якщо сьогодні у жителів Донбасу відберуть право голосу, то завтра його відберуть у мене

Все це не зроблено? Якщо ні, то потрібно гнати тих, хто за це відповідав. Вірогідна участь у виборах сепаратистів – це вирок владі і її чиновникам. За гнилість, продажність і недієздатність.

Так, вороги України мають бути засуджені. Але решта мають весь спектр громадянських прав.

Крім того, будь-яке скасування виборів без зрозумілих і прозорих критеріїв може бути достатньо негативним прецедентом. Ми пам’ятаємо, як за часів Віктора Януковича постійно відкладалися вибори київського міського голови, знаходилися різноманітні причини, аби цього не робити. Очевидно, що це проблема не тільки окремих регіонів, але й держави загалом. Коли ти починаєш виступати проти виборів, в тобі прокидається «маленький Янукович».

Я вважаю, що вибори в Донбасі мають відбутися. Як мінімум, на тих територіях, де для цього немає прямих перешкод. Важко казати, що обрання представників цього регіону до українського парламенту сприятиме врегулюванню ситуації. Звичайно, там можуть бути обрані достатньо неоднозначні фігури. Але в цілому, якщо ми говоримо про демократію, децентралізацію та самоврядування, то перешкоджати проведенню виборів – це не найкращий шлях.

Це може стати небезпечним прецедентом, яким може бути використаний для скасування виборів різного рівня.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.