Чому не варто чекати розпаду Росії

22 коментувати
Говорячи про те, що США прагнуть розвалити Росію, ми відтворюємо ідеологеми самих росіян

Більшість апологетів "розпаду" спираються на радянський пропагандистський штамп, що "США мріють знищити Росію". І цей штамп, по суті, є лише ребрендінгом старого ще російського імперського міфу, який російський класик сформулював у вигляді "англичанка гадит".

Основа російської ідеології - уявлення про богообраність Росії, а також постійне протистояння іноземним диявольським силам (бусурманам, масонам, папістам та єзуїтам, капіталістам та, зрештою, США). Причини, згідно до яких вони прагнуть знищити Росію, – виключно ірраціональні. Від жодного нинішнього російського ідеолога антиамериканізму ви не почуєте раціональних пояснень, чому саме клятий Дядько Сем спить та бачить у мріях "руїни Кремля".

З іншого боку, ви не знайдете жодних ідеологем про розпад Росії і в американських джерелах.

Їх просто немає. Немає більш-менш поважних американських мислителів, які би десь писали, що ціллю США є розпад Росії. Навпаки, всі американські автори вбачають майбутнє у інтеграції Росії до європейського цивілізаційного простору. Ну хоч Бжезінського почитайте. Єдиний "документ", що відображає план США по "знищенню Росії" – "доктрина Даллеса" є дуже примітивною підробкою.

Путін давно міг одержати по зубах від Заходу

Говорячи про те, що США прагнуть розвалити Росію, ми відтворюємо ідеологеми самих росіян.

Насправді, США і Росія більшу частину свого життя були союзниками. Починаючи від "озброєного нейтралітету" Катерини ІІ у роки Війни за незалежність США, і до ленд-лізу, а також до "ніжок Буша", що не дали росіянам вмерти з голоду у 1990-ті. Звісно, всі ці "союзи" були вимушеними, але в США до Росії завжди ставилися досить спокійно.

Ну гаразд, уявімо собі сценарій: Росія розпадається. На що? На купу демократичних республік, які починають інтегруватися у ЄС? Ні, це смішно.

Швидше за все буде так: у Хабаровськ вступають війська КНР для "захисту китайських громадян", на Кавказі утворюється філія ІДІЛ, що одразу починає експансію проти сусідніх держав, у Москві етнічні групи починають відкриту війну. Росіяни та кавказці збиваються у банди та вбивають одне одного. Москва стає Могадішо, дуже великим, небезпечним Могадішо. Тим часом, різні авторитарні режими воюють за доступ до ядерної зброї.

Ну й що робити у такому випадку США? Вводити війська з перспективами жертв серед власних громадян? Витрачати мільярди на гуманітарну допомогу? Допомагати ЄС вирішувати питання біженців?

Це не сценарій - це жах для США. Запобігти йому можна лише двома способами: або вводити війська НАТО, які б у якості окупаційної сили підтримували порядок. Але це буде дуже дорого та не обов'язково буде ефективно. Або просто покластися на нинішній російський "режим КДБ", який все-таки підтримував порядок на цих землях не одне десятиліття.

Путін давно міг одержати по зубах від Заходу. Без війни – виключно економічними важелями. Але Захід боїться "перегнути палку" та спровокувати реакцію неконтрольованого розпаду російського режиму. Адже це буде означати колосальні втрати. Уявіть тільки, на скільки "просядуть" лише біржі у такому випадку.

Розраховувати на "розпад Росії" руками Заходу – марна річ. Але, очевидно, "просідання" режиму в Росії буде. І зробить реальним його політика самого Кремля. Але це вже – інша історія.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше точок зору тут


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.