Порошенко, Гройсман і Яценюк забули про українців

3 коментувати
Влада приписує всі досягнення в протистоянні РФ собі, сором'язливо замовчуючи про народ та волонтерів

Прочитав заяву Порошенка-Яценюка-Гройсмана — про те, що «спільними зусиллями президента, Верховної Ради та уряду вдалося зупинити наступ агресора». Навіть за радянської влади нічого подібного не можна було собі уявити — тоді головний рефрен: «Народ і партія єдині». Будь якому партійному функціонерові, який забув у подібному контексті згадати про народ, настукали б по голові і зробили б догану.

Тепер про народ, про суспільство «партія» - тобто держава, влада, політична еліта - забула. Ну, а різних там волонтерів та громадських активістів вигадала, напевно, американська пропаганда. Ну, не російська! Або вони самі собі придумали.

Очевидно, що українське суспільство (найбільш жива, пасіонарна, енергійна, суб'єктна його частина) — чудове, креативне, самовіддане, цікаве, здатне до самопожертви, альтруїзму, самоорганізації. До саморозвитку ще не здатне, але скоро, можливо, буде і це.

А держава — тупа, неповоротка, ляклива, іноді підла, ідіотична, неефективна, тормознута, безнадійна. Прочитавши заяву трьох, зрозумів, що вона ще й невдячна, скупа на похвали, мотивації і компліменти.

Хіба не ці люди клялися, що не будуть чіплятися за владу?

В моїй розпаленій уяві малюється така мізансцена: Порошенко приходить на якийсь з'їзд волонтерських організацій і стає перед волонтерами на коліна. Можливо, це б виглядало емоційно, зате чесно і осмислено. Але, підкреслюю, це лише моя уява. Запалена.

А от мовчання українського президента з приводу скандалу на Національній раді реформ — це серйозний удар. Не по Авакову і не по Саакашвілі. По собі. Тому що, якщо герцог не втручається - не мирить ворогуючих між собою баронів, якщо не виступає арбітром і вищою інстанцією у вирішенні їхніх суперечностей, він сам дуже швидко перетворюється у барона.

Зрозумілий загальний контекст заяви трьох: влада єдина, відставка Яценюка відстрочена, хоч і неминуча в деякій перспективі. Але хіба не ці люди клялися (в тому числі й іменами Небесної Сотні), що не будуть чіплятися за владу, якщо виявиться, що вони тупі або нездатні керувати державою в екстремальних умовах?


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.