Що означає для України перемога Джамали

3 коментувати
Підозрюю, українські організатори вже думають про Євробачення-2017 з жахом і мандражем

Перемігши на Євробаченні-2016, Джамала на всі часи стала героїнею України, Криму, кримськотатарського народу та Київської консерваторії. А також створила усім багато нових проблем — і в Росії, і в Європі, і в Україні. Її перемога була нереальною, красивою, феєричною, впевненою: її оцінило і професійне журі, і глядацьке голосування. Спасибі за перемогу ЦРУ, Держдепу, НАТО, Моссаду і далі за списком.

Так, Євробачення — це 50/50 політика і музика. Іноді - 40/60, іноді - 60/40. Цього року, мабуть, було 75/25. При тому, що і пісня, і співачка, і виконання, і візуальні ефекти були, як на мене, най-най.

Хоча і Сергій Лазарєв добре співав — не розумію, як влаштований цей фокус, коли в кінці пісні він крутився на табуретці на тлі сяючого проекційного екрану. І волохатий поляк був чудовий. А ось співачку з Австралії я не зрозумів — можливо, її висока оцінка від журі пояснюється бажанням організаторів розширити аудиторію конкурсу за рахунок Австралії. Хоча не наполягаю.

Російське і українське фахові журі передбачувано нагородили один одного нульовими оцінками. А ось 10 балів від російської аудиторії Джамалі і 12 балів від української Лазарєву може пояснюватися особливою активністю кримських татар у Криму і не меншою активністю глядачів в «ЛДНР» (їхні голоси зараховувалися від України), яким важливо було проголосувати не стільки за солодкоголосого серцеїда, скільки за Росію.

«Неформат», що бере за душу, став новим трендом на тлі численних сумовитих «форматів»

Пісня Джамали була неформатом для Євробачення. А Лазарєв, поляк і австралійка — власне чи не найкращий його формат. Але це саме той випадок, коли зворушливий, що бере за душу, онтологічний «неформат» стає новим трендом на тлі численних сумовитих, схожих один на одного попсових «форматів».

Для України перемога Джамали стала символічною — напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій, через кілька днів після заборони діяльності Меджлісу і за два дні до 72-ї річниці депортації кримських татар з Криму.
Але також ця перемога створила, як мінімум, дві проблеми.

По-перше, економічну. Прийняття конкурсу Євробачення, як і чемпіонату Європи з футболу або Олімпіади, — це, звісно, приємно, цікаво, чудово і корисно для економіки та іміджу країни. Але, підозрюю, українські організатори вже думають про Євробачення-2017 з жахом і мандражем.

Захід, очевидно, відбудеться в Києві, хоча кримські татари як бажані, але неможливі місця назвали Сімферополь, Ялту та Бахчисарай. Можна було б придумати і такий формат: Євробачення-2017 проходить не в Києві і не в Криму, а на величезному круїзному лайнері — поблизу кримського узбережжя. Зрозуміло, це неможливо з організаційних причин. Але ось цілком можливо в рамках Євробачення-2017 провести окремий захід — концерт учасників на великому кораблі біля берегів Криму, з постмодерністською назвою «І корабель пливе».

По-друге, є в цій перемозі якийсь знак, що складно зчитується. Перемога Руслани Лижичко з її «Дикими танцями» трапилася саме тоді, коли все українське суспільство вирувало перед президентськими виборами, і стала передвісником Помаранчевої революції. Цікаво, чи стане така ж феєрична перемога Джамали, як і Руслани 12 років тому, провісником нових політичних катаклізмів — «Третього Майдану», антивладних виступів і обурення ветеранів АТО?


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.