Путін, Керрі та ніж для «шаткування» України

18 коментувати
Путін, Керрі та ніж для «шаткування» України
Американський держсекретар Джон Керрі приїхав в Росію втретє за останній рік, щоб зустрітися з Путіним і Лавровим

США Росію стали не те щоб боятися, але поступово рахуватися з нею. Оскільки російська логіка прийняття зовнішньополітичних рішень для американського керівництва не цілком зрозуміла і не зовсім така, що прораховується. Наприклад, рішення про виведення з Сирії російської авіації стало для американських стратегів легким шоком.

Це дуже хороший момент для «розміну» ситуації щодо Сирії на ситуацію в Криму та Донбасі. Особливо, якщо воно буде підкріплене з російської сторони «великодушною поступкою» у справі Надії Савченко (наприклад, обміном на російських військових Єфремова та Александрова).

І в американській (англосаксонської), і в німецькій, і у російській геополітичній думці присутнє уявлення про себе як про один з геополітичних «полюсів» світу. І один про одного — як про інші «полюси». Відповідно, підсвідома або цілком артикульована нелюбов до «лімитрофів» — країн, що знаходяться між полюсами. Завжди є бажання використовувати «лімітрофи» один проти одного — для реалізації своїх інтересів. Але коли виникає взаєморозуміння один з одним, виникає і бажання «роздерибанити» «лімітрофи» між собою.

А що ж Україна в цей час — коли чужі дядьки ділять її шкуру, планують її майбутнє, вирішують її долю?

Так відбувалися всі поділи Польщі. А також країн Балтії, Білорусі та України. І щось подібне відбувається зараз, коли Кремль і МЗС РФ дуже послідовно і ефективно схиляють Захід в цілому, а особливо Німеччину, Францію та США (поки там Обама і Керрі) до поділу України — в тому числі за допомогою Мінських угод (мовчазного фактичного визнання анексії Криму та наявності ДНР-ЛНР).

А що ж Україна в цей час — коли чужі дядьки ділять її шкуру, планують її майбутнє, вирішують її долю? А в Україні в цей час йде боротьба за владу, власність та корупційну ренту. Боротьба жорстока. А також — безглузда й нещадна.
Тому що поки моральні дегенерати, що іменуються українською елітою, множать один одного на нуль,на нуль множиться і вся країна — до невимовної радості як західних, так і східних сусідів.

Ще трохи такої боротьби, і виявиться, що вони борються за владу над зовсім крихітною територією, бо інші облсті  України вже хтось відкинув, «возз'єднав», захопив, приватизував або придбав за безцінь.

Ось і виходить, що альтернатива для України досить проста: або ти стаєш надлюдиною, суб'єктом, геополітичним гравцем, амбітною державою. Або тебе шаткують та нарізають закордонні «кухарі» таким величезним геополітичним «шеф-ножем». І Путін з Керрі в цьому питанні знайдуть спільну мову набагато швидше, ніж у всіх інших.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.